Andrzej Duda ma ulubioną miejscówkę. Inwestuje w willę

Kancelaria Prezydenta stawia na gruntowne zmiany w willi "Promnik".
Kancelaria Prezydenta stawia na gruntowne zmiany w willi "Promnik". Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Willa otoczona lasem. Wyposażona w halę z basenem, siłownię, kort tenisowy, a nawet lądowisko dla śmigłowców. To obiekt, w którego remont postanowił zainwestować prezydent Andrzej Duda – podaje "Super Express". Mówi się, że to ulubiona rezydencja głowy państwa i jego małżonki Agaty Dudy.

"Promnik" przejdzie w nadchodzącym czasie gruntowne zmiany, choć już teraz robi duże wrażenie. Willa jest bowiem wyposażona w lądowisko, halę z basenem rekreacyjnym, jacuzzi, salę fitness, siłownie z pełnym wyposażeniem, saunę czy kort tenisowy. "Super Express" informuje, że w willi zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa.

Gazeta ustaliła, że w Rudzie Tarnowskiej, gdzie znajduje się "Promnik", zostanie wybudowany kolejny budynek. Na razie jednak wszystko owijane jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że umowa obejmuje "wykonanie rozbiórki istniejących ścian fundamentowych", stworzenie nowych instalacji teletechnicznych, elektrycznych czy wybudowanie wspomnianego już nowego budynku.

Ile pieniędzy przeznaczy Kancelaria Prezydenta na tak dużą inwestycję? "Super Express" zdradza, że kwota jest na razie nieznana. Lecz dalej czytamy, że budowlańcy, którzy zechcą wykonać prace, będą musieli pochwalić się dokonaniami wycenianymi na 750 tysięcy złotych.


W przetargu przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta zaznaczono, że prace mają potrwać maksymalnie 180 dni.
Legendarny "Promnik"
"Promnik" powstał za czasów Piotra Jaroszewicza. Z willi korzystali wszyscy prezydenci, ale mieszkańcy Rudy Tarnowskiej wspominają, że najczęściej Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.

To jest naprawdę uroczy, leśny teren, około 100 hektarów. Tu prezydent naprawdę może czuć się swobodnie, nikt go na pewno nie zobaczy. Na terenie ośrodka jest spore, piękne rozlewisko rzeki Promnik, wspaniałe meandry, stary las, są alejki, teren jest zagospodarowany – powiedział naTemat jeden z mieszkańców.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.