Śmiałeś się z Dudy i Junckera na szczycie NATO? Prezydent Czech przebił wszystkich

Prezydent Czech, Miloš Zeman, również dał niezły popis na szczycie NATO
Prezydent Czech, Miloš Zeman, również dał niezły popis na szczycie NATO Fot. Facebook.com/prezidentcr
Miniony szczyt NATO był dla wielu przywódców europejskich niezwykle pechowy pod względem wizerunkowym. Kamery uchwyciły Andrzeja Dudę i Jean-Claude Junckera w takich momentach, których długo nie zapomnimy. Ciekawe, jakie wytłumaczenie znajdzie prezydent Czech, który zdecydowanie przesadził.

Kiedy Donald Tusk chwali się na Instagramie fotkami z głowami państw, my oglądamy Andrzeja Dudę w czapce niewidce. W czasie szczytu w Brukseli nikt wśród oficjeli nie zwracał na niego uwagi - krążył między ludźmi, jak każdy z nas na domówce, na której nikogo nie znamy.
HIT! Prezydent Duda jest niewidzialny!

HIT! Prezydent Duda jest niewidzialny!

Opublikowany przez Karol Misiuda Sobota, 14 lipca 2018
To jednak nic. Międzynarodową konsternację wywołał Jean-Claude Juncker. Podczas szczytu NATO w Brukseli zobaczyliśmy szefa Komisji Europejskiej, którego podtrzymywali inni politycy, bo ten nie był w stanie utrzymać równowagi. KE tłumaczyła chwiejącego się swojego szefa... atakiem rwy kulszowej.
Jean-Claude Juncker wracał prawdopodobnie z tego samego bankietu co Miloš Zeman - prezydent Czech. W gazetach pojawiło się niezwykle sugestywne zdjęcie, na którym wszyscy politycy stoją dumnie wyprostowani, a tylko jeden z nich siedzi. I śpi.

Dziś w słowackiej gazecie - zdjęcie ze szczytu NATO. Na pierwszym nieoficjalnym prezydent Czech, Zeman jest widoczny, na drugim - oficjalnym już nie. Szkoda mi tych Czechów, którym połowa społeczeństwa wybrała na prezydenta pijaka, podporządkowanego Putinowi. Tak jak nas mi szkoda, że „ci inni” wybrali nam na głowę państwa człowieka bez właściwości. Wracając do Zemana, wiem, że choroba alkoholowa jest czymś poważnym i należy mu współczuć, niemniej ten obrazek nie budzi we mnie żadnego współczucia, ani do Czechów, ani do ich prezydenta. (Tłumaczenie: prezydent Zeman ma kłopoty z nogami i ignoruje fotografów). A jak sobie przypomnę, kto tam jest premierem i jakie zło za sobą niesie, to zaraz mi lepiej, że nie tylko Polacy zasłużyli na to, co mają :) Jak tak patrzę na Polskę, Czechy i Węgry, zastanawiam się, po jaką cholerę obalano komunizm. Po co? Kiedy wracamy do tych samych mechanizmów i rozwiązań. Dlaczego wciąż tak wielu boi się wolności? To chyba powinna być najważniejsza kwestia do rozmyślań dla intelektualistów świata. Jak nauczyć się być wolnym - z tego powinny być już zajęcia w szkole podstawowej. Wolność - jako przedmiot szkolny. (Wtedy PiS, ani PO nigdy by u nas nie wygrały...). I Post Scriptum o Junkerze: mówią, że nie jest alkoholikiem, jak Zeman. Ale na jego miejscu podałbym się do dymisji. I tak nie jest skutecznym politykiem. #wolność #zeman #miloszeman #czechy #duda #prezydentduda #pis #kaczyński #jarosławkaczyński #freedom #polska #polskapisu

Post udostępniony przez @ szczygiel_mariusz

"Szkoda mi tych Czechów, którym połowa społeczeństwa wybrała na prezydenta pijaka, podporządkowanego Putinowi. Tak jak nas mi szkoda, że „ci inni” wybrali nam na głowę państwa człowieka bez właściwości" – napisał pod zdjęciem Mariusz Szczygieł.
Miloš Zeman jest znany ze swojego zamiłowania do alkoholu. Jeszcze przed wyborami, jeden z czeskich dziennikarzy sugerował, że nie powinien zostać abstynentem.

"Wóda jest wielkim atutem Zemana; jednym z głównych powodów, dla których ludzie z prowincji i dołu drabiny społecznej na niego głosują. Identyfikują się z nim, ponieważ jedyna rzecz, którą naprawdę cenią – czyli właśnie wóda – jest bardzo wysoko ceniona również przez prezydenta Zemana" – czytaliśmy w "Newsweeku".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...