"Jego egocentryzm blokuje mu rozum". Krytyki z tej strony Petru nie mógł się spodziewać

Balcerowicz ostro o Petru: zawiodłem się na nim.
Balcerowicz ostro o Petru: zawiodłem się na nim. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jeszcze do niedawna obaj funkcjonowali w relacji mistrz-uczeń. Teraz prof. Leszek Balcerowicz ostro krytykuje Ryszarda Petru. W wywiadzie dla "Wprost" były prezes NBP mówił o zawiedzionych nadziejach i egocentryzmie, który zniszczył Nowoczesną.


– Napisał u mnie bardzo dobrą pracę magisterską, merytorycznie jest bardzo dobry. Ale nie ukrywam, że się na nim zawiodłem – tak o swoim uczniu i dawnym szefie Nowoczesnej w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" powiedział prof. Leszek Balcerowicz. A dalej jest tylko ostrzej.

– Okazał się niedojrzały politycznie, egocentryzm jest u niego tak silny, że blokuje rozum. Dziś najważniejsza jest konsolidacja opozycji, którą on podważa. Bez względu na to, jaką rolę odgrywał w moim życiu zawodowym, jeżeli okazał się szkodnikiem, to musi być przedstawiany jako szkodnik – dodał ekonomista.
W rozmowie, Balcerowicz krytykuje także politykę socjalną PiS oraz odnosi się do kryzysu z Sądem Najwyższym w roli głównej.

– Dziś Polska idzie w kierunku złego ustroju, więc sprzeciwianie się temu procesowi jest patriotyzmem. Dyktatury jeszcze u nas nie ma, ale idziemy w jej kierunku – powiedział.

Partia stworzona przez Ryszarda Petru w ostatnich tygodniach najczęściej notuje sondażowe wyniki poniżej progu wyborczego. Sam Petru opuścił Nowoczesną w maju, stwierdzając, że nie może brać już odpowiedzialności za to, co partia robi po jego odwołaniu ze stanowiska przewodniczącego.


źródło: wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...