Agata Młynarska publikuje zdjęcie ze szpitala. Pisze, że toczy walkę o życie

Agata Młynarska od lat cierpi na bardzo poważne schorzenie.
Agata Młynarska od lat cierpi na bardzo poważne schorzenie. Fot. Screen z Facebooka / Agata Młynarska
Znana dziennikarka trafiła ostatnio do szpitala na oddział gastrologii, gdzie przez cztery dni toczyła walkę o życie. Ponownie dała o sobie znać choroba nieswoistego zapalenia jelit, na którą Agata Młynarska cierpi od lat.


Gdy Agata Młynarska pracowała jeszcze w TVP i prowadziła program "Świat się kręci", w natłoku pracy zbagatelizowała swoje problemy zdrowotne. Jednak z powodu nasilających się bólów brzucha, dziennikarka trafiła do szpitala i lekarze szybko ustalili, co jej dolega. Od tamtej pory musi przestrzegać ścisłej diety.

– Nauczyłam się już żyć ze swoim problemem nieswoistego zapalenia jelit. Wiem, że to nie jest coś, z czym można dyskutować, jestem pod stałą kontrolą lekarską (…). W momentach pogorszenia wyhamowuję i wtedy wszyscy wiedzą, że pracuję z domu – powiedziała w jednym z wywiadów.

Niestety choroba ponownie dała o sobie znać. Młynarska opisała w mediach społecznościowych swój bardzo ciężki bój o życie. "Po czterech dniach ostrej walki na oddziale gastrologii, znanym mi od lat, wrócił uśmiech i nadzieja, że najgorsze znów udało się pokonać. Moja choroba ma własne życie" – wyznała.


"Nie zbadano dlaczego pojawiają się tak silne jej zaostrzenia. Bo przecież było tak dobrze i nagle... walka o życie. Jelita to wciąż wielka zagadka dla lekarzy. I tym razem pani profesor Grażyna Rydzewska stanęła na wysokości zadania" – napisała pod zdjęciem ze szpitala.
Na co cierpi Młynarska?
Nieswoiste zapalenia jelit to grupa różnych chorób autoimmunologicznych objawiających się częstymi, przewlekłymi biegunkami. Do tej pory, mimo wielu badań, nieswoiste choroby zapalne jelit nie mają ustalonej przyczyny, co wiąże się z tym, że nie istnieje skuteczne leczenie.

Podejrzewa się, że wpływ na tę chorobę mogą mieć czynniki genetyczne, zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego oraz czynniki środowiskowe, jak stres czy palenie papierosów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik