Złe wieści dla Donalda Tuska. Polacy powiedzieli, co myślą o jego starcie w wyborach

Najnowszy sondaż SW Research nie jest zbyt pomyślny dla Donalda Tuska.
Najnowszy sondaż SW Research nie jest zbyt pomyślny dla Donalda Tuska. Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta
Niemal 43 proc. respondentów nie chce kandydatury Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Tak wynika z najnowszego sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej".

Za startem przewodniczącego Rady Europejskiej w wyścigu o fotel prezydenta Polski w 2020 roku jest 39 proc. pytanych. Bez zdania pozostaje 18 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono w dniach 17-18 lipca 2018 roku.

– Przeciwko startowi Tuska w wyborach prezydenckich częściej wypowiadają się osoby mające do 24 lat (51 proc.), ankietowani o wykształceniu zasadniczym/zawodowym (54 proc.), badani, których dochód wynosi 1001-2000 zł (48 proc.) oraz respondenci mieszkający na wsi (46 proc.) – zaznacza Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Andrzej Duda liderem
Z ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie "Super Expressu" wynika, że największe szanse na zwycięstwo miałby Andrzej Duda. Zgodnie z wynikami obecny prezydent mógłby liczyć na 32 proc. poparcie. Drugi byłby Donald Tusk z 21-procentowym poparciem. Na trzecim miejscu znalazłby się Robert Biedroń z 17 proc. głosów.

źródło: Rzeczpospolita
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...