Kuriozalny atak Brudzińskiego. Na siłę miesza Tuska w sprawę starć policji z protestującymi

Joachim Brudziński wmieszał Donalda Tuska w starcia policji z protestującymi.
Joachim Brudziński wmieszał Donalda Tuska w starcia policji z protestującymi. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Szef MSWiA Joachim Brudziński jest znany ze swoich "specyficznych" wypowiedzi na Twitterze, co wiąże się z tym, że są one często nie tyle krytykowane, co wyśmiewane. Nie inaczej jest z jego ostatnim postem, w którym zupełnie bezsensownie miesza Donalda Tuska w sprawę ostatnich starć policji z protestującymi Polakami.

"Zgadzam się z Donaldem Tuskiem. Tylko ja kiedy byłem w opozycji i prowadziłem marsze i demonstracje to zawsze apelowałem do uczestników aby bezwzględnie wykonywali polecenia naszej służby porządkowej i Policji! A Pan Tusk dzisiaj milczy jak jego koleżanki i koledzy z PO atakują policję" – napisał na swoim Twitterze szef MSWiA.
Była to odpowiedź Brudzińskiego na materiał wideo zamieszczony przez jednego z użytkowników, w którym widzimy premiera Donalda Tuska przemawiającego w 2014 roku podczas głównych obchodów 95-lecia policji. Ówczesny premier powiedział m.in., że "każdy kto obraża policjanta, obraża majestat RP" i że "ci którzy naruszają prawo, nie pozostaną bezkarni".
Internauci szybko skomentowali wpis ministra jako już któreś z kolei zwalanie winy na Donalda Tuska. "I znowu wina Tuska! Masakra, ależ kompleks Tuska macie"l "Pan już jak pański szef macie na punkcie PDT jakiś niesamowity kompleks niższości. To jednak można wyleczyć. A propos to nie pan wyzywał 'komuniści i złodzieje'?"; "On pozostanie w historii Polski. A was... No cóż nie będzie" – komentują Polacy.

Wpadka z Brukseli
Minister Joachim Brudziński był w ostatni weekend w Brukseli. Zauważył na ulicach uzbrojonych żołnierzy. Napisał post na Twitterze chcąc podkreślić jaka to Polska jest bezpieczna. Okazało się to jego kolejną wpadką, bowiem żołnierze byli tam w związku z paradą wojskową, bo tego dnia obchodzono w Belgii święto niepodległości.

Jedna z Polek postanowiła upewnić się, czy rzeczywiście to nie była pomyłka. Zapytała na Twitterze czy teraz (22 lipca) ulice Brukseli patrolują żołnierze z karabinami maszynowymi. Odpowiedział jej urząd miasta Brukseli. Potwierdził, że to parada wojskowa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...