To się nie spodoba w PiS. Homoseksualna para nagrała piosenkę i krytykuje w niej partię rządzącą

Piosenka o dobrej zmianie punktuje "dobrą zmianę".
Piosenka o dobrej zmianie punktuje "dobrą zmianę". Fot. screen z youtube.com/Jakub&Dawid
Jakub i Dawid – ta od jakiegoś czasu znana nie tylko w Polsce para – nagrała kolejną piosenkę. Tym razem komentują w niej bieżącą politykę, w szczególności "dobrą zmianę". Śpiewają i o Stanisławie Piotrowiczu, i Andrzeju Dudzie, i Jarosławie Kaczyńskim.

Przypomnijmy, Jakub i Dawid stali się znani po tym, jak w internecie opublikowali nagranie ze swoją wersją przeboju szwedzkiego Roxette, co zauważyli sami członkowie zespołu. Zaraz po tym nadeszła fala sławy – nagrali także piosenkę świąteczną (ponad 180 tysięcy wyświetleń). Od tamtej pory Jakub i Dawid stali się jedna z bardziej rozpoznawalnych par homoseksualnych w Polsce.

Teraz postanowili skomentować polską polityczną rzeczywistość. – Oto kawał tekstu, który od dłuższego czasu chcieliśmy z siebie wykrzyczeć. Jesteśmy Polakami, inwestujemy w ten kraj nasz czas, nasze pieniądze, naszą młodość i energię. Tu tworzymy nasz dom i nie potrafimy stać bezczynnie, patrząc na to co się dzieje – napisali na swoim facebookowym fanpage'u.
– Zawłaszczane są sądy, gnojone samorządy, a w mediach oglądamy zdjęcia, na których policja bije ludzi na ulicach i przecieramy oczy ze zdumienia, że to się dzieje naprawdę. Nie bądźmy obojętni. Oni nie mogą nas zmęczyć w walce o wolny kraj. To jest nasz cholerny obowiązek przeciwstawić się kłamstwu i złu. Ten utwór to nasz manifest! – dodali.

W piosence znalazło się miejsce i dla prezydenta Dudy i dla Beaty Szydło ("Dyzmów wszędzie pełna zgraja, od Beaty do Adriana"), dla Lecha Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego ("Lechu przerobiony jest w agenta, bo Jarosław od kompleksów wchodzi w nerwach") czy choćby Stanisława Piotrowicza.
Piosenkę na swoim Twitterze udostępnił także Robert Biedroń. A to w wraz z nawiązaniem do Słupska z końca piosenki każe się zastanowić, czy nie jest to element kampanii promującej prezydenta tego miasta lub czy nie jest to dobry materiał na takową.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...