Tego się Trump nie spodziewał. Dziennikarz od afery Watergate w tajemnicy napisał o nim książkę

Bob Woodward napisał w tajemnicy książkę o Donaldzie Trumpie.
Bob Woodward napisał w tajemnicy książkę o Donaldzie Trumpie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Bob Woodward to legendarny dziennikarz. Razem z Carlem Bernsteinem w latach 70. ujawnił aferę Watergate, która doprowadziła do ustąpienia z urzędu prezydenta Richarda Nixona. Czy jego najnowsza książka "Fear: Trump in the White House" ("Strach: Trump w Białym Domu") wywoła choć w połowie tak wielkie emocje?

Pozycja już stała się sensacją wydawniczą. W ciągu ostatnich 19 miesięcy Woodward bowiem utrzymywał w tajemnicy, że pracuje nad książką o obecnym prezydencie USA. Tytuł książki zaczerpnięto od słów Trumpa, który stwierdził w wywiadzie dla "Washington Post" z kwietnia 2016 roku, że prawdziwa władza to strach.

Za publikację odpowiada wydawnictwo Simon and Schuster. Oficyna przekonuje, że "Strach: Trump w Białym Domu" oparto na setkach godzin wywiadów z waszyngtońskimi decydentami. Dzięki nim poznajemy "przerażające życie w środku Białego Domu prezydenta Donalda Trumpa". Lektura pokazuje, jak Trump podejmuje główne międzynarodowe i krajowe decyzje polityczne.

Bob Woodward dwukrotnie otrzymał Nagrodę Pulitzera. Ma w swoim dorobku 18 książek – "Strach: Trump w Białym Domu" będzie 19. pozycją w jego bibliografii. Wszystkie artykuły Boba Woodwarda i jego kolegi Carla Bernsteina dotyczące afery Watergate ukazały się w książce "Wszyscy ludzie prezydenta". Na jej podstawie powstał film z Robertem Redfordem i Carlem Bernsteinem.


Przypomnijmy, że Polacy przekonali się już, jak wygląda prawdziwa twarz Trumpa. Polityk obiecywał bowiem podczas wyborów zniesienie wiz dla Polaków. Na obietnicach jednak poprzestał, co wywołało uzasadnione oburzenie przedstawicieli amerykańskiej Polonii.

źródło: Vulture
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...