"Lewackie wycie na wieść o książce". Międlar będzie promował na wrocławskim rynku swoje "Mein Kampf"

Jacek Międlar to były ksiądz, kapelan narodowców. Wydaje swoją biografię, której nazwa nawiązuje do niesławnej książki Adolfa Hitlera
Jacek Międlar to były ksiądz, kapelan narodowców. Wydaje swoją biografię, której nazwa nawiązuje do niesławnej książki Adolfa Hitlera Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Były kapelan skrajnej prawicy doczekał się wydania swojej autobiograficznej książki. "Moja walka o prawdę" nawiązuje tytułem do "biblii hitleryzmu" i na długo przed premierą wywołała oburzenie. Teraz temat powraca z powodu spotkania autorskiego, które Jacek Międlar chce urządzić we Wrocławiu.

Spotkanie autorskie związane z promocją książki miało się odbyć w sobotę w jednym z wrocławskich lokali. Społeczny sprzeciw spowodował, że Jacek Międlar musiał jednak przenieść się na rynek. Zapowiedział to w swoim nienawistnym, aroganckim stylu.
Spotkanie autorskie nie odbędzie się w lokalu, bo do szturmu przystąpili internauci. Są niemal pewni, że Międlar popełni przestępstwo z Art. 256. KK – propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści.
Właściciele lokalu twierdzą, że organizacji spotkania nie mieli w planach. Napisali na Facebooku, że to "pomówienia".

W kwestii nie mającego się odbyć spotkania z Jackiem Międlarem: Szanowni Państwo, Nie będziemy odwoływać spotkania...

Opublikowany przez Pieśniarze Środa, 1 sierpnia 2018
Co znajdziemy w autobiografii Międlara? "Porównuje się do zamordowanego ks. Jerzego Popiełuszki, a pogrom w Jedwabnem nazywa 'perfidnym żydowskim kłamstwem'. Wskazuje homoseksualistów i pedofilów w polskim Kościele. Niecałe dwa lata po zrzuceniu sutanny przyznaje, że ma rodzinę i został ojcem" – czytamy w wp.pl.
Przypomnijmy, że Jacek Międlar usłyszał niedawno prawomocny wyrok. Za znieważenie posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus został skazany na karę pół roku ograniczenia wolności i 30 godzin prac społecznych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...