Liderka Czarnego Protestu startuje w wyborach! Może ostro namieszać w walce PiS i PO

Marta Lempart wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia.
Marta Lempart wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia. fot. Kornelia Głowacka-Wolf
Tak, będę ubiegać się o fotel prezydentki Wrocławia – powiedziała Marta Lempart na antenie TOK FM w rozmowie z Dorotą Warakomską. Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet motywuje swój start tym, że Wrocław "to nie może być miasto tylko dla młodych, zdrowych, bogatych".


Jej głównym celem jest zmotywowanie jak największej liczby ludzi, którzy nie głosują, by jednak się zmobilizowali się do udziału w wyborach samorządowych. Chciałaby też uniknąć w radzie miasta podziału pomiędzy PiS a PO.

– Grozi nam, że rada miasta będzie wyglądała tak, jak nasz Sejm: prawica, skrajna prawica i centroprawica. Zero lewicowej wrażliwości i postulatów. Zjednoczenie opozycji na razie wygląda tak, że lewica ma nie mieć żadnego głosu – tłumaczyła Lempart w TOK FM.

Lempart jest zadowolona, że PO wycofała poparcie dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego, którego krytykuje za homofobię. – Koszmarny kandydat, który jest uosobieniem wszystkiego tego, co nie powinno się dziać w przyszłości we Wrocławiu ani nigdzie indziej – wyjaśniła.


Lempart w odpowiedzi na pytanie Warakomskiej o swój program wyborczy powiedziała, że Wrocław z jednej strony nie wie, ile ma lokali komunalnych i pustostanów, a z drugiej ma do nich gigantyczną kolejkę chętnych. Wytknęła miastu, że przy tym wydaje gigantyczne pieniądze na Śląsk Wrocław.

Marta Lempart jest jedną z liderek Czarnego Protestu. Zasłynęła niezwykle ostrym przemówieniem przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej. – Dorośnijcie pajace! – krzyczała podczas Czarnego Piątku, wyrażając sprzeciw wobec planów zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Podczas ostatnich protestów pod Sejmem przeciwko zmianom w Sądzie Najwyższym Lempart zaatakowała Kornela Morawieckiego.

źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...