"Ludzie mdleją". Kandydat PiS na burmistrza Wschowy zakręcił kurek z wodą na Pol'and'Rock Festival

Pomimo męczących upałów uczestnicy festiwalu nie mają co liczyć na ochłodę.
Pomimo męczących upałów uczestnicy festiwalu nie mają co liczyć na ochłodę. Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta
Dowódca zabezpieczenia przeciwpożarowego nie wyraził zgody na użycie wozów strażackich do schłodzenia uczestników Pol’and’Rock Festival – informuje dziennikarz Onetu Marcin Wyrwał. Co ciekawe, odpowiedzialny za tę decyzję najpewniej ma motywację polityczną.

Opisujący na Twitterze sytuację dziennikarz zacytował Krzysztofa Dobiesa, rzecznika Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli organizatora festiwalu. – Ludzie mdleją – przyznał bez ogródek rzecznik.

Co istotne, odpowiedzialny za zakręcenie kurka Przemysław Gliński jest według Marcina Wyrwała kandydatem PiS na burmistrza Wschowy, miasta położonego w województwie lubuskim.
Ekipa Owsiaka poradziła sobie jednak z tą sytuacją. Jak poinformował sam twórca WOŚP, na festiwal przyjadą wozy strażackie... z Niemiec. Skierował też do Glińskiego "kilka ciepłych słów" na Facebooku.

"Panie Komendancie Przemysławie Gliński! Jest Pan bezlitosny! Jest mi tak smutno, że Pana decyzja jest bezwzględna, niepodlegająca żadnej dyskusji. A częścią tej decyzji był także zakaz przyjazdu do nas Ochotników z Pana rejonu, którzy chcieli nam pomóc! Jeżeli mówimy o podwyższonym ryzyku, to Pan je właśnie stworzył!" – napisał na Facebooku.

Och, jak gorący Najpiękniejszy Festiwal Świata - Pol'and'Rock Festival Słońce nad nami chyba pierwszy raz od 24 lat tak...

Opublikowany przez Jurek Owsiak Czwartek, 2 sierpnia 2018
"Nowy Woodstock" mimo wszystko trwa. Trwa też Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie w czwartek pojawiła się Dorota Wellman. I w kilku zdaniach wyjaśniła, dlaczego PiS rządzi Polską.

źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...