Piszczek postanowił, co dalej z reprezentacją. "Trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje"

Łukasz Piszczek żegna się z polską drużyną narodową.
Łukasz Piszczek żegna się z polską drużyną narodową. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
To już przesądzone. Łukasz Piszczek odchodzi z polskiej drużyny narodowej. 33-letni piłkarz powiadomił na Facebooku, że jego przygoda z reprezentacją dobiegła właśnie końca. Łącznie rozegrał 65 meczów w biało-czerwonych barwach, zdobywając w tym czasie dla Polski trzy bramki.

"W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał" – zakomunikował w sieci Łukasz Piszczek.
Sportowiec życzył przy okazji trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i polskiej reprezentacji przede wszystkim dużo sukcesów. Przypomnijmy, że w lipcu z kadrą rozstał się Adam Nawałka, który nie przedłużył umowy po mistrzostwach świata w Rosji.

Polacy przegrali na tegorocznym mundialu 1:2 z Senegalem, a jeszcze gorzej wypadł mecz z Kolumbią, który zakończył się wynikiem 3:0 dla rywali. Drużyna narodowa wygrała zaś "mecz o honor" z Japonią 1:0. – Mecz z Senegalem był jednym z moich słabszych spotkań w kadrze – przyznał później Łukasz Piszczek. Zawodnik gra na pozycji obrońcy w Borussii Dortmund.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...