1000+ zastąpi 500+?! Posłowie PiS już mówią o tym oficjalnie – tak mogą wygrać wybory

Wkrótce okaże się, czy 1000+ to tylko plotka czy realny pomysł.
Wkrótce okaże się, czy 1000+ to tylko plotka czy realny pomysł. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To brzmi jak rewelacje na sezon ogórkowy, ale politycy PiS mówią o tym coraz głośniej i to pod nazwiskiem. W partii rządzącej marzy się zamiana programu 500+ na 1000+. Oczywiście zmiany miałyby się pojawić po wyborach. Wygranych.

– Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny! – zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS Janusz Szewczak. Jakby nie patrzeć wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych.

– Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500+. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000+ – dodaje już inny polityk, ale anonimowo.

Według "SE" możliwe jest rozszerzenie 500+ już wkrótce, choć nie wiadomo, co miałoby to dokładnie znaczyć, a 1000+ w takim scenariuszy pojawiłoby się następnej kadencji Sejmu. Oczywiście jeśli PiS wybory wygra. – Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus – podkreśla Szewczak. 

Przypomnijmy, że są w Polsce miejscowości, gdzie 500+ pobiera nawet 90 proc. mieszkańców. Podniesienie "stawki" z pewnością pomogłoby PiS wygrać wybory.

źródło: Super Express

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...