Kaczyński jest skazany na Andrzeja Dudę. Tylko prezydent ma jakiekolwiek szanse z Tuskiem

Andrzej Duda to na razie jedyny polityk prawicy, który ma szansę wygrać wybory prezydenckie z Donaldem Tuskiem.
Andrzej Duda to na razie jedyny polityk prawicy, który ma szansę wygrać wybory prezydenckie z Donaldem Tuskiem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
PiS nie ma wyboru. Albo wystawi Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach prezydenckich, albo straci wpływ na osobę podpisującą ustawy. Taki wniosek płynie z najnowszego sondażu prezydenckiego przygotowanego dla dziennika "Rzeczpospolita". Okazuje się, że tylko Duda ma szanse wygrać z Tuskiem.

Żaden inny polityk Prawa i Sprawiedliwości nawet nie zbliża się w rankingu popularności do Donalda Tuska – wynika z sondażu, jaki przeprowadziło IBRiS dla dziennika "Rzeczpospolita". Gdyby dziś doszło do wyborów, z przewodniczącym Rady Europejskiej przegraliby Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Beata Szydło.

Czy taki wynik sondażu sprawi jednak, że Andrzej Duda odważy się czasem przeciwstawić Kaczyńskiemu wiedząc, że ma silną pozycję? Mało prawdopodobne. Jarosław Kaczyński ma świadomość, że choć sam nie ma szans z Tuskiem, to zawsze może wypromować mało znanego polityka i wystawić go do wyborów. Taka sztuczka już raz się udała – właśnie gdy Andrzej Duda wygrał wybory.

źródło: rp.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...