A Treli zarzucali niegospodarność... Stadnina w Janowie Podlaskim ma ogromne straty

Stadnina w Janowie Podlaskim zamknęła 2017 rok stratą ponad półtora miliona złotych.
Stadnina w Janowie Podlaskim zamknęła 2017 rok stratą ponad półtora miliona złotych. Fot. Kamila Pitucha / Agencja Gazeta
To była jedna z najlepszych stadnin koni arabskich nie tylko w Polsce, ale na świecie. Dziś stadnina w Janowie Podlaskim jest zarządzana tak źle, że w zeszłym roku zamiast przynieść zysk zamknęła bilans stratą ponad półtora miliona złotych. Jak ponury żart w tym momencie brzmią zarzuty niegospodarności, jakie stawiano byłemu dyrektorowi Markowi Treli.


Choć w przypadku stadniny koni arabskich trudno mówić, że to kura znosząca złote jajka, ale w przypadku tej w Janowie Podlaskim właśnie tak było. Uważana za jedną z najlepszych hodowli tych wspaniałych wierzchowców na świecie rok w rok przyciągała tłumy kupców, którzy nie wahali się wydać milionów dolarów na najlepsze konie arabskie wystawiane na aukcjach.

Aż przyszła dobra zmiana i kurę zarżnęła. Marek Trela w atmosferze skandalu został usunięty ze stanowiska dyrektora stadniny. Postawiono mu zarzut niegospodarności, dowodzono, że stajnia powinna przynosić większe dochody, postawiono na ludzi, którzy mieli tego dokonać. W mediach przekonywali, że wiedzą, jak to zrobić.

Jak to wychodzi w praktyce widać czarno na białym, gdy się weźmie sprawozdania finansowe za zeszły rok i lata poprzednie. Rok 2017 został zamknięty stratą ponad półtora miliona złotych. Jeszcze gorzej było w roku poprzednim, placówka na koniec roku miała na koncie tylko 81 tys. zł. Trela 2015 rok zamknął z 3,5 mln zł na koncie.


Straty finansowe to jedno, sukces aukcyjny mógłby pomóc szybko się z nimi uporać. Ale o taki sukces będzie niezmiernie trudno. Dwa lata rządów dobrej zmiany w Janowie Podlaskim sprawiły, że stadnina straciła swoją renomę, nie przyciąga już najważniejszych i najbogatszych kupców. A Marek Trela hoduje konie arabskie należące do Króla Jordanii.

źródło: RMF24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki