Tak szalonego miejsca chyba jeszcze nie było. Airbnb pozwoli spać na szczycie... Wielkiego Muru Chińskiego

Nocleg na Wielkim Murze Chińskim? Teraz to jest możliwe dzięki Airbnb.
Nocleg na Wielkim Murze Chińskim? Teraz to jest możliwe dzięki Airbnb. Fot. Airbnb
Wielki Mur Chiński to jedyna budowla na świecie, którą podobno widać z orbity okołoziemskiej. Tysiące lat temu wyznaczał granicę imperium i chronił przez najazdami barbarzyńców. Dziś jest atrakcją turystyczną. Od września będzie... noclegownią Airbnb.

Jakby jeszcze ktoś nie wiedział, Airbnb jest platformą mająca na celu łączenie ludzi. Ale spokojnie, nie chodzi tu o wątek matrymonialny (choć takiego nie można wykluczyć). Chodzi o łączenie posiadaczy mieszkania czy innego miejsca, w którym można się przespać, z turystami, którzy akurat poszukują miejsca noclegowego w danym miejscu. Gdzieś na świecie. Gdziekolwiek.
Jedni wynajmują całe swoje mieszkania i jadą na wakacje, inni udostępniają pokój lub oddają na jakiś czas w posiadanie przyczepę kempingową. Oferta jest przebogata. Na mapie lokalizacji pojawia się właśnie nowa miejscówka, położona w miejscu niezwykłym. To komnata w jednej z wież obserwacyjnych przy Wielkim Murze Chińskim.
Wystarczy popatrzeć na zdjęcia, żeby zakochać się w tej miejscówce. Granatowe niebo, gwiazdy, czyste powietrze i my. Właściwie tylko my. Brzmi romantycznie? To przechodzimy do środka, gdzie w starożytnej wieży jest wielkie łoże z widokiem na gwiazdy. Serio – nad łóżkiem nie ma dachu. Warto przyjechać, gdy akurat nie będzie padać.
Wieża obserwacyjna tylko wtedy może zasłużyć na swoją nazwę, gdy można z niej patrzeć we wszystkich kierunkach. Tu tak właśnie jest. Można się obudzić rano i podziwiać wschód słońca przez otwarte okno. Można też przez inne otwarte okno podziwiać widoki na południu czy na północy lub obejrzeć zachód słońca. Właściwie okna zawsze tu są otwarte, nie ma w nich szyb.
Pierwsze cztery osoby, które będą mogły przespać się w wieży, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Wystarczy napisać odpowiedź na pytanie, które można znaleźć na stronie Airbnb. A potem to już górki – przylot, wdrapanie się na wieżę, a jak ktoś jeszcze będzie miał po tym siłę, to spacer z przewodnikiem, który opowie krótko historię muru liczącego 2,5 tysiąca lat.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...