Skiba idzie na wojnę z TVP. Domaga się miliona na WOŚP – inaczej sprawa trafi do sądu

Pełnomocnik "Big Cyc" złożył w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miliona złotych.
Pełnomocnik "Big Cyc" złożył w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miliona złotych. Fot. facebook.com/krzysztof.skiba.37
Krzysztof Skiba nie żartował. Pełnomocnik zespołu "Big Cyc" złożył w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miliona złotych. Wszystko z powodu wykorzystania piosenki grupy w programie "W tyle wizji" TVP Info. Kapela przestrzega nadawcę, że w wypadku negatywnej odpowiedzi złoży pozew do sądu. Wówczas może nie skończyć się na milionie.

"Najlepiej wszystko obrócić w żart. Próbował to zrobić prorządowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Niestety nasi prawnicy chyba nie mają poczucia humoru, bo właśnie złożyli w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz WOŚP z tytułu dokonanej manipulacji, w której wykorzystano na antenie TVP naszą piosenkę na użytek materiału propagandowego PiS" – informuje na Facebooku Krzysztof Skiba.

"Teraz czekamy na oficjalną odpowiedź władz telewizji. Gdy będzie negatywna, składamy pozew sądowy. I wówczas dopiero będą jaja" – dodaje.
Więcej niż milion?
Tak Skiba odnosi się do twitterowego wpisu publicysty Rafała Ziemkiewicza. "Proponuję polubowne załatwienie sprawy: wystawimy Skibie rachunek za wielokrotne reklamowanie się w naszym propagandowym programie 'W tyle wizji' TVP na kwotę, której żąda, i po prostu wymienimy się fakturami. Będzie git?" – skomentował ironicznie na Twitterze Ziemkiewicz słowa Skipy wypowiedziane podczas Pol'and'Rock Festival.

Dodajmy, że w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl lider "Big Cyc" przestrzegł publicznego nadawcę. Stwierdził, że brak reakcji ze strony TVP lub lekceważąca odpowiedź będą oznaczały wstąpienie na drogę sądową – zespół będzie domagać się wtedy już wielomilionowej sumy.


Przypomnijmy, że w trakcie satyrycznego – przynajmniej w założeniach – programu "W tyle wizji" w TVP Info pojawi się materiał z demonstracji przed Sejmem. W tle puszczono kawałek "Jak słodko zostać świrem" kapeli Big Cyc. Problem w tym, że telewizja nie poprosiła o zgodę na wykorzystanie w materiale tego utworu. – Żądamy przeprosin i wpłaty miliona złotych na rzecz WOŚP – stwierdził wówczas w rozmowie z naTemat Krzysztof Skiba.

Telewizja Polska tłumaczy się, że wykorzystała fragment utworu Big Cyc na podstawie umowy z ZAiKS.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...