To dlatego zwiastun "Kleru" zniknął z YouTube. Mamy wyjaśnienie dystrybutora

Już wiadomo co stało się zer zwiastunem kontrowersyjnego filmu Smarzowskiego.
Już wiadomo co stało się zer zwiastunem kontrowersyjnego filmu Smarzowskiego. Fot. screen z YouTube'a / KinoSwiatPl
Pojawienie się klipu z zapowiedzią najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego "Kler" wywołało spore poruszenie. Jednak po niedługim czasie zwiastun zniknął z YouTube'a, co wywołało wiele "teorii spiskowych". Teraz dystrybutor filmu tłumaczy swoją decyzję.

Sam zwiastun kontrowersyjnego jak na Polskę filmu o duchowieństwie wywołał spore zamieszanie. Jedni zapowiedzieli tłumne przyjście do kin, drudzy oskarżyli reżysera o kłamstwo i budowanie całkowicie fikcyjnego obrazu polskiego duchowieństwa.

Jednak zwiastun "Kleru" tak samo niespodziewanie zniknął z sieci, jak się w niej pojawił. Do tej pory nie było wiadomo, co się z nim stało, przez co wielu internautów sugerowało, że to reakcja na negatywny odbiór Kościoła przez oglądających. Głos w tej sprawie zabrał dystrybutor.

Okazuje się, że była to decyzja Kina Świat, odpowiedzialnego za dystrybucję tytułu. Jak poinformował dział PR firmy, zwiastun przechodzi drobne zmiany i w odświeżonej wersji pojawi się na YouTube już w środę. Dystrybutor nie chce jednak informować o powodach decyzji ani o tym, co zostanie w klipie zmienione.

Przypomnijmy, "Kler" to film Wojciecha Smarzowskiego, który ma obnażać słabe strony polskiego duchowieństwa i pokazywać kościół widziany "od zakrystii". A wszystko to ukazane zostało przez pryzmat losów trójki duchownych i arcybiskupa, którzy niespecjalnie różnią się od zwykłych ludzi.
Film pojawi się gdyńskim festiwalu filmów fabularnych. Do kin wejdzie 28 września 2018 roku. "Kler" będzie też dostępny w internecie na platformie Showmax.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"