Mazurek reaguje na doniesienia o chorobie prezesa PiS. "Jeśli ktokolwiek cokolwiek ukrywał..."

Beata Mazurek skomentowała doniesienia o chorobie Jarosława Kaczyńskiego.
Beata Mazurek skomentowała doniesienia o chorobie Jarosława Kaczyńskiego. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Nie milkną spekulacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Wpływowy dziennik z USA "New York Times" zwrócił uwagę, że lider PiS nie czuje się dobrze. Są już reakcje na scenie politycznej. Artykuł skomentował Ryszard Petru, a mocno odpowiedziała mu rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Lider koła poselskiego Liberalno-Społeczni napisał, że stan zdrowia Kaczyńskiego jest ukrywany niczym w "czasach komunizmu przywódców ZSRR". Na to ostro zareagowała Mazurek. Zdaniem posłanki PiS jeśli ktokolwiek coś ukrywał, to "Ryszard Petru swój romans i rajd na Maderę" podczas gdy jego koledzy koczowali w Sejmie.

"Jeśli Petru szuka osób ukrywających fakty to niech powie czy jego koledzy wiedzieli o długach Nowoczesnej i planach założenia nowej inicjatywy politycznej" – napisała Beata Mazurek.
W głośnym artykule, na który powołują się media w Polsce, czołowy amerykański dziennik zwrócił uwagę, że gdy Polska poróżniła się z Unią Europejską z powodu odchodzenia od modelu zachodniej demokracji, to autor tych zmian często jest nieobecny.
Autorzy tekstu napisali o długiej hospitalizacji prezesa PiS i konieczności przeprowadzenia operacji kolana. NYT powoływał się też na wypowiedź Łukasza Szumowskiego o tym, że stan zdrowia Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...