Zaskakujące informacje o pogodzie na sobotę. Czeka nas zmiana temperatury

W tę sobotę nastąpi ochłodzenie.
W tę sobotę nastąpi ochłodzenie. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
"W tę sobotę w całej Polsce będzie o 10 stopni chłodniej niż dziś" – poinformował na Twitterze meteorolog Tomasz Wasilewski. Oznacza to, że obecny upał odejdzie na chwilę w zapomnienie. Lecz i tak będzie ciepło. Wystarczy wspomnieć, że we Wrocławiu termometry pokazują dzisiaj 34 stopnie Celsjusza, a w Warszawie 31.

Zimniej będzie już w piątek. Termometry pokażą wówczas około 20 stopni Celsjusza. Co więcej, wystąpi pochmurna aura. W sobotę temperatura wyniesie około 25 stopni. Będzie pogodnie i bezchmurnie.
W tym miesiącu temperatury są wyjątkowo wysokie. Konieczna jest więc odpowiednia ochrona. Pamiętajmy o unikaniu gwałtownych zmian temperatur i stosowaniu kremów z filtrem. Ważne są także picie dużej ilości wody i noszenie nakrycia głowy. Między godz. 10:00 a 18:00 wskazane jest nie wychodzenie z domu – odnosi się to zwłaszcza do osób starszych.
Przypomnijmy, że kiedy temperatura wynosi więcej niż 25 stopni, pracodawca jest zobowiązany do zapewnienie pracownikom pracującym na otwartej przestrzeni bezpłatnych napojów. W wypadku zamkniętych pomieszczeń dotyczy to temperatury na poziomie 28 stopni.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...