Mieli lecieć na Majorkę, ale za dużo wypili. Straż Graniczna z samolotu usunęła pijanych policjantów

Straż Graniczna musiała wyprowadzić dwóch pijanych policjantów z pokładu samolotu mającego lecieć na Majorkę. (Zdjęcie  poglądowe)
Straż Graniczna musiała wyprowadzić dwóch pijanych policjantów z pokładu samolotu mającego lecieć na Majorkę. (Zdjęcie poglądowe) Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Zastępca komendanta policji w Olszynie i jeden z policjantów zostali wyproszeni z samolotu oczekującego na start w Modlinie. Mieli lecieć na Mistrzostwa Świata Policjantów w Piłce Nożnej. Byli pod wpływem alkoholu i na pokładzie zachowywali się nader swobodnie. Zastępca komendanta został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy.

Alkohol w polskiej piłce nożnej był od zawsze, do dziś co jakiś czas wybucha afera, w której główną rolę gra zawodnik, któremu puściły hamulce. Ale żeby policjanci pili przed meczem, ba – jeszcze przed wejściem do samolotu, którym polecą na mecz? Tego jeszcze chyba nie było.

Do zdarzenia doszło na lotnisku w Modlinie. Na pokład samolotu weszła grupa mężczyzn. Jak się okazało, byli to policjanci, którzy mieli lecieć na Majorkę na Mistrzostwa Świata Policjantów w Piłce Nożnej. Od samego początku zachowywali się głośno i nader swobodnie. A zdaniem świadków czuć było od nich alkohol.

Stewardesy wezwały na pomoc funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ci wyprowadzili dwóch zawodników, reszta się uspokoiła i samolot mógł odlecieć. Zatrzymani wezmą udział w mistrzostwach. Zostali spisani, następnie złożyli wyjaśnienia i polecieli następnym samolotem. Jeden z nich był zastępcą komendanta miejskiej policji w Olszynie. Został zawieszony.


Jak widać, alkohol towarzyszy nie tylko polskim zawodowym piłkarzom, policjantom też zdarza się trochę nadużyć. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar. W zeszłym roku pijany policjant wystrzelił aż 31 razy ze służbowej broni do znajomego swojej żony.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcejźródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...