Donald Tusk zdecydował, kiedy stawi się przed komisją sejmową badającą aferę Amber Gold

Donald Tusk stawi się przed sejmową komisją Amber Gold 2 października.
Donald Tusk stawi się przed sejmową komisją Amber Gold 2 października. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Małgorzata Wassermann może odetchnąć – Donald Tusk stawi się przed sejmową komisją badającą aferę Amber Gold. Ustalono juz datę. Były premier będzie zeznawał przez członkami komisji 2 października.

Sejmowa komisja badająca aferę dotyczącą Amber Gold została powołana w lipcu 2016 roku. Przez ponad dwa lata swojej działalności przesłuchała dziesiątki świadków. Małgorzata Wassermann wielokrotnie podkreślała, że ostatnim, być może najważniejszym będzie były premier Donald Tusk.
I właśnie wyznaczono datę. Ogłosił ją Roman Giertych, pełnomocnik byłego premiera. Małgorzata Wassermann z pewnością już ją sobie wpisała do kalendarza. Przewodniczący Rady Europejskiej stawi się przed komisją 2 października tego roku.

Dla Wassermann może to być ostatnia szansa na to, żeby jeszcze przed wyborami pognębić Donalda Tuska. Opozycja niemal od początku prac komisji wskazuje na to, że cała afera jest sztucznie rozdmuchiwana przez posłów PiS, że jest to próba zdyskredytowania Tuska i Platformy Obywatelskiej przy jednoczesnym promowaniu polityków PiS.

To drugie już się zresztą sprawdziło. Małgorzata Wassermann została kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa i w najbliższych wyborach samorządowych zmierzy się z Jackiem Majchrowskim. A co z pułapką na Tuska? O tym, czy uda się go w nią złapać dowiemy się 2 października.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...