Nowe informacje o zdrowiu Kaczyńskiego. Był widziany w kościele

Prezes PiS na pogrzebie prof. Marii Dzielskiej w Krakowie.
Prezes PiS na pogrzebie prof. Marii Dzielskiej w Krakowie. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński ma szybko wracać do zdrowia. Wciąż cierpi z powodu bólu kolana, ale już nie chodzi na zabiegi terapeutyczne. Nie porusza się także o kulach. Było to widać 10 sierpnia podczas uroczystości kościelnych poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński pojawił się w bardzo dobrej formie na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Prezes nie poruszał się o kulach i chodzenie nie sprawiało mu już tak dużej trudności jak wcześniej. Lider PiS porozmawiał nawet ze swoimi wyborcami.

Informacje o powrocie do formy pojawiły się też w kontekście wizyty Jarosława Kaczyńskiego na urodzinach Antoniego Macierewicza. Prezes PiS wygłosił na nich mocne przemówienie pochwalne pod adresem byłego szefa MON.

Wzmożone zainteresowanie zdrowiem prezesa to efekt głośnego artykułu "New York Timesa". Amerykański dziennik napisał, że w czasie gdy w Polsce ważą się losy demokracji, osoba odpowiedzialna za te zmiany – czyli prezes PiS – jest często nieobecna.

Wcześniej – podczas wielotygodniowej hospitalizacji prezesa – mnożyły się spekulacje o tym, czy ból kolana na pewno jest jego jedyną dolegliwością. Prezes uciął plotki, mówiąc w wywiadzie dla prawicowego tygodnika, że miał ostre zakażenie kolana. Jednocześnie przyznał, że czeka go operacja kolana.

Problemy prezesa PiS z kolanem zaczęły się podczas zeszłorocznych wakacji. Kaczyński trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

źródło: Wirtualna Polska

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...