Poparcie dla PiS spada. Partia Kaczyńskiego musiałaby szukać koalicjanta

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrywa w najnowszym sondażu, ale większości to nie daje.
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrywa w najnowszym sondażu, ale większości to nie daje. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Nowy sondaż daje Prawu i Sprawiedliwości zdecydowane zwycięstwo, ale zbyt mało głosów, by rządzić samodzielnie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu".

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 38 proc. głosów. Na drugim miejscu jest największa partia opozycyjna, Platforma Obywatelska z 28 proc. poparciem. Taki wynik oznaczałby dla PiS 216 mandatów poselskich, PO miałaby ich 153.

Trzeci w sondażu Kukiz'15 może liczyć na 11 proc. poparcia i 45 mandatów. Czwarte miejsce przypadło SLD – 8 proc. głosów (37 miejsc w Sejmie), a piąte Nowoczesnej – 6 proc. (9 mandatów). W poprzednim badaniu Pollstera dla "SE" z czerwca PiS miało 42 proc. poparcia.

Innym sondaż przeprowadzony w ostatnich dniach pokazał potencjalną dominację PiS w sejmikach wojewódzkich. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrałaby wybory w 12 z 16 regionów. W ostatnich wyborach samorządowych PiS wygrało tylko w 5 województwach.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...