Kontrowersyjny trend sprzed lat powraca. Zanim obetniesz tak włosy, dwa razy się zastanów

Miały równie wielu fanów co przeciwników. Krótkie grzywki wracają do łask
Miały równie wielu fanów co przeciwników. Krótkie grzywki wracają do łask Fot. Instagram/ pink.dagger
Czy ktoś tu pamięta jeszcze modę fryzurę z bardzo krótką grzywką, którą mniej więcej dekadę temu wylansowała stylistka Jaga Hupało? Teraz ten kontrowersyjny trend powraca i mówi się, że ma być hitem jesiennych miesięcy 2018. Tylko czy aby na pewno jest się z czego cieszyć?


Już przed dekadą budziła mieszane emocje
Jaga Hupało lata temu uczyniła z niej swój znak rozpoznawczy. Na króciutką grzywkę, za namową stylistki, zdecydowało się również kilka osób z show-biznesu, co było przez wielu bardzo krytykowane.

Fryzura, którą nosiła m.in. Joanna Brodzik i Renata Dancewicz, rzeczywiście jest dosyć kontrowersyjna i nie zawsze - a wręcz rzadko kiedy - wygląda korzystnie. O ile sama Hupało wyglądała w niej ciekawie, to już o wspomnianych aktorkach niestety tego samego powiedzieć się nie dało.
Kontrowersyjny trend w nowej odsłonie
A teraz czas na dwie wiadomości. Krótka grzywka powraca i ma być jednym z największych trendów jesieni 2018. Tego, nie najlepszego, newsa ratuje jednak (odrobinę) fakt, że nie powraca w aż tak krótkiej wersji jak u Hupało. W najbliższych miesiącach rządzić będzie grzywka o długości, mniej więcej, do połowy czoła.

Choć ten trend jest dość kontrowersyjny, na pewno - jak to z trendami bywa - znajdzie wielu zwolenników. Zanim zdecydujecie się na tę, dość radykalną, zmianę fryzury, sprawdźcie czy na pewno pasuje do waszej buzi. W innym przypadku możecie żałować decyzji, której smutne konsekwencje trzeba będzie znosić, w najlepszym przypadku, tygodniami.


– Na tego typu grzywkę nie powinny decydować się osoby o kwadratowym kształcie buzi. Taka fryzura może bowiem optycznie ją poszerzyć – tłumaczy Borys Kaltermann, stylista fryzur. – Kluczem do suckesu jest tutaj odpowiednie cięcie, które sprawi, że grzywka będzie wyglądać lekko i subtelnie, dzięki czemu nie "obciąży" twarzy" – dodaje.
Rzeczywiście, cienka i postrzępiona grzywka może nadać buzi lekkości i młodzieńczej świeżości, jednak należy wystrzegać się równej i gęstej "firany", która przytłoczy, nawet drobną, twarz i sprawi, że zamiast się upiększyć, otrzymamy efekt dokładnie odwrotny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
0 0Podgrzewanie tytoniu mniej szkodliwe od palenia? Badania napawają optymizmem
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Maska opadła". PiS szuka pieniędzy na swoje obietnice. Oto gdzie wszyscy za nie zapłacimy
0 0Zdrojewski "chlapnął" o jedno zdanie za dużo. PO odcięła się od jego słów