Prokuratura wraca do sprawy śmierci po ceremonii kambo. Jad żaby miał oczyścić organizm

Śmierć w Grodzisku Mazowieckim po ceremonii kambo. Prokuratura wznawia w tej sprawie śledztwo.
Śmierć w Grodzisku Mazowieckim po ceremonii kambo. Prokuratura wznawia w tej sprawie śledztwo. our Mate Tom / YouTube.com
Prawie 2 lata od śmierci 30-latki, która poddała się zabiegowi tzw. głębokiego oczyszczenia organizmu, Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim wznawia postępowanie. Śledczy otrzymali ekspertyzy przygotowane przez Narodowy Instytut Leków w sprawie substancji, jakie znaleziono w organizmie kobiety, która zmarła po ceremonii kambo.


30-letnia Halina T. jesienią 2016 r. wzięła udział w "ceremonii kambo" w Grodzisku Mazowieckim. Zabieg miał głęboko oczyścić jej organizm, a polega on na umieszczeniu pod skórą toksyny uzyskiwanej z jadu żaby chwytnicy zwinnej. Organizm kobiety ostro zareagował na podanie toksyny. Wymiotowała, później straciła przytomność. Do szpitala trafiła z obrzękiem mózgu, zmarła następnego dnia.

Prokuratura wszczęła wówczas dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 30-latki. Organizator ceremonii kambo w Grodzisku został przesłuchany jedynie jako świadek. Twierdził, że zabiegami zajmował się ponad rok i do tego momentu nikomu nic się nie stało. Śledztwo jednak utknęło w martwym punkcie, bowiem pierwsze badania toksykologiczne substancji znalezionej w ciele zmarłej nie wyjaśniły, co to dokładnie było.
Konieczne okazały się badania bardziej specjalistyczne. O opinię poproszono ekspertów z Narodowego Instytutu Leków, w tym przede wszystkim z Zakładu Leków Sfałszowanych i Używek. Jak podaje RMF FM, specjaliści w przebadanej substancji znaleźli między innymi opiaty o działaniu przeciwbólowym oraz związki, które wpływają na przewód pokarmowy i mogą wywołać nudności i wymioty, a także hamują apetyt.

Teraz ekspertyzą z Narodowego Instytutu Leków zajmują się specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Dzięki niej biegli będą mogli wydać opinię, czy wydzielina amazońskiej żaby przyczyniła się do śmierci 30-latki.

Kochani! Ludzie umierają czasami od podania Paracetamolu.. Co oznacza ze ryzyko zawsze występuje , jesli chodzi o kambo...

Opublikowany przez Kambo Poland Czwartek, 24 listopada 2016
Moda na kambo pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie szamani używają toksyny podczas obrzędów. W Polsce reklamuje się ją jako uniwersalny sposób na wszystkie dolegliwości - od cukrzycy, przez reumatyzm, depresję, chorobę Alzheimera czy AIDS. Na profilu Kambo Polska tuż po śmierci kobiety uspokajano: "Ludzie umierają czasami od podania Paracetamolu".


Jak pisał serwis INNPoland, śmierć 30-latki w Grodzisku Mazowieckim nie odstraszyła innych i "ceremonie kambo" wciąż cieszą się powodzeniem.

źródło: rmf24.pl

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu