Skandowała "konstytucja" i dostała w twarz. Skandal na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej

Protestująca została uderzona prosto w twarz.
Protestująca została uderzona prosto w twarz. Fot. Screen za Twitter / Wolne media
Podczas obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej doszło do karygodnego zdarzenia. Do ludzi skandujących słowo "konstytucja" podeszła od strony głównej trybuny kobieta i jedną z protestujących uderzyła prosto w twarz. Nie została zatrzymana, choć na miejscu byli żołnierze Żandarmerii Wojskowej i oficer SOP, którzy widzieli całe zajście.


Pisowskie bojówki jeńców nie biorą, leją równo przeciwników aż skry lecą. Przekonała się o tym jedna z osób protestujących w sobotę na placu Piłsudskiego w Warszawie podczas obchodów 79, rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kobieta skandująca słowo "konstytucja" była nie tylko obrażana, ale też została uderzona prosto w twarz.
Całe zajście zostało sfilmowane, a nagranie trafiło do sieci. Widać na nim wyraźnie, jak kobieta podchodzi od strony trybuny honorowej do protestujących i najgłośniej skandującą uderza w policzek, po czym spokojnie odchodzi w kierunku trybuny.

Całemu zajściu przyglądał się oficer SOP i dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Żaden z nich nie zatrzymał kobiety, która spoliczkowała protestującą. Nikt też nie zwrócił uwagi innej kobiecie, która stała tuż obok i skandowała obraźliwe hasła pod adresem protestującej.
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus na Twitterze zauważyła, że kilka godzin wcześniej Andrzej Duda przekonywał w jednym z gdyńskich liceów, że wolność i konstytucja nie są w Polsce zagrożone, czego najlepszym dowodem jest fakt, że można swobodnie skandować słowo "konstytucja". Jak widać, różnie to bywa z tą swobodą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu