Kaczyński w trakcie konwencji PiS obraził kogo się da. Mówił o chorobach zachodnich społeczeństw

Jarosław Kaczyński był bardzo krytyczny dla przeciwników politycznych w trakcie swojego przemówienia na konwencji.
Jarosław Kaczyński był bardzo krytyczny dla przeciwników politycznych w trakcie swojego przemówienia na konwencji. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Polska prawica wyciągnęła wnioski z historii. Polska prawica chce. Wie, że sukces przychodzi, kiedy jest wytężona praca i konsolidacja.– powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, a właściwie to Zjednoczonej Prawicy w ogóle. Przy okazji prezes nie powstrzymał się: zaatakował i opozycję, i państwa Zachodu. Dzisiejsza konwencja to początek kampanii samorządowej.


– Dziękuję państwu, siadajmy – zaczął prezes PiS, kiedy próbował przerwać skandowanie jego imienia. Potem jednak odśpiewano mu jeszcze "sto lat". W końcu zabrał głos na dobre i... przypomniał swojego brata. – Nas by tutaj nie było, gdyby nie Lech Kaczyński. Pamiętajmy o tym.


– Przed nami 21 szczególnych miesięcy. 21 miesięcy, w trakcie których będziemy mieli cztery kampanie wyborcze. Cztery razy obywatele pójdą do urn. To będą miesiące oceny polityki władzy i opozycji – podkreślił prezes Kaczyński.

I w ten sposób płynnie przeszedł do krytyki opozycji. – Dla nas to będzie ocena polityki dobrej zmiany. Powie ktoś, że to będzie ocena zakłócona, bo od początku trwa kampania przeciw dobrej zmianie. Kampania, która przekracza to, co jest w demokracji normalne, czyli dyskusję między tymi, którzy są przy władzy i tych, którzy do niej aspirują – mówił prezes.

– Krytyka w demokracji jest normalna, ale tutaj mamy atak z zewnątrz i od wewnątrz, który tworzy coś na kształt alternatywnej rzeczywistości. To ma poniżyć nie tylko dobrą zmianę, ale i Polskę – dodał Kaczyński.

Po chwili przeszedł do analizy sytuacji międzynarodowej. – Najłatwiej jest realizować interesy najsilniejszych, układać się z możnymi tego świata. Jeśli chce się działać dla narodu, jest nieporównanie trudniej – zauważył.

Kolejne słowa mogłyby ucieszyć wiele osób. Kaczyński stwierdził bowiem: – Polacy są w Europie i chcą być w Unii Europejskiej. Bo dzisiaj Europa to UE. Ta obecność to najkrótsza droga, żeby wyrównać poziom życia. Polacy rozumieją także, że my musimy jako naród dźwigać różne ciężary, których nasi partnerzy z zachodu nie dźwigali.


Gdzie tkwi haczyk? Po chwili prezes wypalił: – Ale to nie oznacza, że mamy powtarzać błędy zachodu i zarażać się tymi społecznymi chorobami.
Prezes PiS dał także wprost do zrozumienia, dlaczego w wyborach samorządowych warto głosować na kandydatów PiS. Chodzi o synergię z rządem. – Czy chcemy takich samorządów, które będą wojowały z rządem, czy chcemy takich, które będą współpracować ku wspólnemu dobru, żeby podnosić jakość życia Polaków? My wiemy, że można. Polska prawica wyciągnęła wnioski z historii. Polska prawica chce. Wie, że sukces przychodzi, kiedy jest wytężona praca i konsolidacja – wyjaśniał.

Prezes PiS zapowiedział także, że dzięki prawicy za "15-20 lat" w Polsce będzie tak, jak na zachodzie. – To będzie wielkie osiągnięcie w skali 1050 lat istnienia naszej ojczyzny. Bo nigdy tak wcześniej nie było. Zjednoczona Prawica jest w stanie do tego doprowadzić – podsumował.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi