Zaskakujący sondaż w Gdańsku. Kandydat PO bije dwóch silnych rywali

Jarosław Wałęsa wygrywa w Gdańsku
Jarosław Wałęsa wygrywa w Gdańsku Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta
Wybory na prezydenta Gdańska zapowiadają się emocjonująco. W najnowszym sondażu trzech kandydatów uzyskało powyżej 25 proc. głosów. Wygrywa Jarosław Wałęsa z Koalicji Obywatelskiej.


Sondaż IBRiS wskazuje, że Wałęsa, kandydat PO i Nowoczesnej, cieszy się poparciem 31,8 proc. wyborców. Na drugim miejscu znalazł się obecny prezydent Paweł Adamowicz (27,5 proc.). Tuż za nim jest reprezentant PiS Kacper Płażyński (26,6 proc.).

W grze jest tylko ta trójka. Pozostali kandydaci mają znikome poparcie. Andrzeja Ceynowę z SLD wskazało 3,1 proc. osób, na kandydatkę Lepszego Gdańska, Elżbietę Jachlewską – 2,6 proc. a na Jacka Hołubowskiego z Gdańsk Tworzą Mieszkańcy 2,3 proc. ankietowanych. 6,1 procent respondentów nie wie, na kogo odda swój głos.

Jeśli chodzi o prognozę dotyczącą frekwencji, 44,4 proc. mieszkańców Gdańska "zdecydowanie" wyraża chęć pójścia na wybory samorządowe. "Raczej" odpowiedziało 11,9 proc. "Zdecydowanie nie" wybrało 21,2 proc. badanych, a 12,4 proc. uznało, że "raczej nie” wybierze się do urn.


Podobnie zacięta będzie walka o fotel prezydenta Warszawy. Patryk Jaki goni Rafała Trzaskowskiego. Niektóre sondaże pokazują nawet, że już go wyprzedził.

Źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii