"Będziemy ich po mordach prać...". Giertych ujawnił, co kiedyś śpiewano w PiS

Roman Giertych podsumował skandaliczne wydarzenie podczas ostatnich, warszawskich obchodów wybuchu II wojny światowej.
Roman Giertych podsumował skandaliczne wydarzenie podczas ostatnich, warszawskich obchodów wybuchu II wojny światowej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Roman Giertych na Twitterze odniósł się do weekendowego incydentu związanego ze spoliczkowaniem działaczki opozycji prodemokratycznej przez ówczesną urzędniczkę wojewody dolnośląskiego. Napisał, że politycy Prawa i Sprawiedliwości już przed laty śpiewali o tym, że "będą po mordach prać".


"Pamiętam jak kiedyś wszedłem do pokoju, gdzie siedzieli politycy PiS i śpiewali piosenkę, która mówiła że przyjdą czasy: 'gdy my Panowie, szwoleżerowie będziemy ich po mordach prać'. Przyszły. Ale miną. I to już niedługo" – napisał na Twitterze były polityk Roman Giertych.
Wydaje się więc, że nie był on za bardzo zdziwiony zachowaniem urzędniczki związanej z Prawem i Sprawiedliwością, która podczas obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej spoliczkowała działaczkę opozycji.

Przypomnijmy, że w sobotę na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbywały się obchody Dnia Weterana. Na miejscu zjawił się prezydent Andrzej Duda, ale i osoby, które starały się zakłócić wygłaszane przemówienia. Do jednej ze skandujących "konstytucja" podeszła kobieta i ją spoliczkowała.

– Zamknij się, głupia babo – powiedziała przy tym. Całemu zajściu przyglądał się oficer SOP i dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, ale żaden z nich nie zareagował. Atakującą okazała się Dominika Arendt-Wittchen, pełnomocniczka wojewody dolnośląskiego ds. obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobno w poniedziałek złożyła ona rezygnację ze stanowiska.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!