Skończył się najdłuższy wyścig filmowego "Mistrza kierownicy". Burt Reynolds nie żyje

W czwartek zmarł słynny aktor Burt Reynolds.
W czwartek zmarł słynny aktor Burt Reynolds. Fot. Facebook / Burt Reynolds
Zasłynął z postaci, którym zazdrościli wszyscy faceci i do których wzdychała każda kobieta. W czwartek w wieku 82 lat zmarł niezapomniany Burt Reynolds.


Ciężko wyobrazić sobie popkulturę lat 70. i 80. bez charakterystycznej postaci z wąsem. W swoich rolach Burt Reynolds był niezłym kozakiem, którego podziwiali wszyscy mężczyźni. A, że łobuz kocha najmocniej, do wąsatego przystojniaka wzdychały całe tabuny kobiet.
Burt Reynolds zostawił po sobie kreacje nie do podrobienia w takich filmach jak "Najdłuższy jard", "Wyścig armatniej kuli", czy "Mistrz kierownicy ucieka". Za rolę Jacka Hornera, reżysera i producenta filmów porno w dramacie "Boogie Nights", Reynolds zgarnął Złotego Globa.

Urodził się w Lansing w stanie Michigan jako syn szefa policji Burtona Milo Reynoldsa i Fern H. Miller. Po ukończeniu w 1954 roku szkoły średniej w Palm Beach na Florydzie, kontynuował naukę w Palm Beach Community College.

Zanim zajął się aktorstwem, chciał być futbolistą w klubie Baltimore Colts. Jego karierę sportową przerwał jednak wypadek samochodowy.

Źródło: Variety
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...