"Komunistyczne metody terroru". Słynna grupa metalowa oskarża PiS o odwołanie koncertu

Lider zespołu Vader oskarża PiS o odwołanie koncertu we Wrocławiu. Czy słusznie?
Lider zespołu Vader oskarża PiS o odwołanie koncertu we Wrocławiu. Czy słusznie? Fot. facebook.com/vader
Piotr Wiwczarek, lider legendarnego zespołu metalowego Vader, napisał emocjonujący wpis na Facebooku. Atakuje w nim Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ – jak twierdzi – partia odwołała we Wrocławiu jego koncerty. Wspomniał, że ugrupowanie stosuje komunistyczne metody terroru.

"Właśnie się dowiedziałem, że wrocławskie PISiory odwołały nam koncert we Wrocławiu – klasycznie stosując komunistyczne metody terroru przez osoby trzecie. Tym razem zagrożono wysłaniem Straży Pożarnej i zamknięciem klubu w ogóle. Są jeszcze w tym smutnym kraju ludzie, którzy popierają tych zdegenerowanych, rządnych władzy popaprańców?" – napisał muzyk na swoim prywatnym profilu w serwisie Facebook.

Później Piotr Wiwczarek zaktualizował post. Poinformował, że najbliższy koncert został przeniesiony do klubu A2. "Tak więc stoimy na wysokości i staramy się ratować sytuację w tym pięknym mieście" – przekonywał.
Jeden z internautów zauważył, że PiS nie rządzi we Wrocławiu. Drugi stwierdził zaś, że partia na pewno ma tam "jakąś komórkę". Tymczasem fakty są takie, że większość (37,70 proc.) w radzie miejskiej Wrocławia ma prezydent Rafał Dutkiewicz wraz z PO. PiS, mając 27,15 proc., jest natomiast drugie.

Dodajmy, że organizator koncertu w wydanym oświadczeniu wskazuje na "niedostosowanie budynku na potrzeby imprez masowych". "Dostaliśmy informację o kolejnych kontrolach i o tym że ten koncert w tym klubie na pewno się nie odbędzie. Wszyscy wiemy, jaki jest nieoficjalny powód" – napisali organizatorzy.


Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy PiS oskarża się o odwoływanie koncertów grup metalowych. Znana jest między innymi historia zespołu KAT, którego odwołanie występu w Piekarach Śląskich poparł przedstawiciel rządu PiS w regionie Jarosław Wieczorek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"