Proboszczowie kontra znany zespół metalowy 1:0? Zamieszanie wokół festiwalu na Śląsku

Grupa KAT & Roman Kostrzewski ma wystąpić na koncercie w Piekarach Śląskich. Występowi zespołu sprzeciwili się proboszczowie a następnie wojewoda.
Grupa KAT & Roman Kostrzewski ma wystąpić na koncercie w Piekarach Śląskich. Występowi zespołu sprzeciwili się proboszczowie a następnie wojewoda. Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta
Oświadczenie zespołu KAT to zaledwie jedno zdanie. Grupa informuje, że nie wystąpi na planowanym pod koniec lipca koncercie na "Metal Doctrine Festival" w Piekarach Śląskich. Muzycy przyznają, że jest to ich odpowiedź na list proboszczów, którzy wyrazili niepokój, iż planowana jest impreza z udziałem zespołów "prezentujących postawę antychrześcijańską, czy wręcz związaną wprost z kultem demonicznym". Przy czym z zamieszania wokół wydarzenia postanowił skorzystać ten KAT, który wcale nie miał występować w Piekarach Śląskich. Funkcjonują bowiem dwa zespoły o właściwie identycznej nazwie.

"Nie występujemy przeciwko żadnemu gatunkowi muzycznemu. Nie możemy jednak pozwolić i wyrażamy sprzeciw, aby zespół KAT występował na Kopcu Wyzwolenia. Nie może być społecznej akceptacji dla promocji jawnego zła czy wręcz kultu szatana w mieście, któremu patronuje Matka Boża Piekarska" – to fragment listu proboszczów z Piekar Śląskich. List został opublikowany na stronach Bazyliki Piekarskiej i skierowany do prezydent miasta (choć miasto nie było organizatorem imprezy pod nazwą "Metal Doctrine Festival"). Rozpoczęto też zbiórkę podpisów pod protestem przeciwko festiwalowi muzyki metalowej z udziałem grupy KAT.

PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE ------ Drodzy czciciele MB Piekarskiej. W ostatnich dniach dotarła do nas smutna informacja o...

Opublikowany przez Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej 3 czerwca 2018
Po kilku dniach stanowisko proboszczów wsparł wojewoda śląski. Jarosław Wieczorek przypomniał, że Kopiec Wyzwolenia to pomnik niezwykle ważny w świadomości Ślązaków i nie można go bezcześcić organizując tego typu imprezy. "Głos duchowieństwa nazwałbym głosem rozsądku" – napisał przedstawiciel rządu PiS w regionie do prezydent Piekar Śląskich.

Stanowisko wojewody śląskiego Jarosław Wieczorek w sprawie organizacji koncertu, który ma się odbyć 28 lipca br. w Piekarach Śląskich.

Opublikowany przez Jarosław Wieczorek 8 czerwca 2018
I wyglądało na to, że proboszczowie z Piekar Śląskich osiągnęli swój cel – w poniedziałek grupa KAT (a przecież o niej pisano w liście księży) wydała krótkie oświadczenie, że nie wystąpi w tym mieście.

Oświadczenie zespołu KAT Odpowiadając na „List otwarty piekarskich proboszczów do władz Piekar Śląskich” informujemy...

Opublikowany przez KAT 11 czerwca 2018
Przy czym pod oświadczeniem podpisany jest Piotr Luczyk, czyli muzyk tego zespołu KAT, który wcale nie miał w planach występu na festiwalu w Piekarach. Na tej imprezie koncert zaplanowany ma KAT & Roman Kostrzewski, który powstał w 2004 r. po rozpadzie grupy. Ten zaś - jak wynika z opublikowanego właśnie na Facebooku listu do prezydent Piekar Śląskich - niczego nie zamierza odwoływać.

W związku z wpływaniem kleru na władze miasta Piekar Śląskich aby nasz występ się nie odbył, zamieszczamy LIST OTWARTY do tamtejszej Pani Prezydent Miasta.

Opublikowany przez KAT & Roman Kostrzewski (oficjalny FB) 11 czerwca 2018
Zespół KAT to legenda polskiego heavy metalu i - co tu kryć - legenda skandali. W latach 80. muzycy tej grupy mieli rzekomo urządzić satanistyczną "czarną mszę" podczas festiwalu w Jarocinie. Od 2004 r. funkcjonują dwie grupy: KAT oraz KAT & Roman Kostrzewski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...