Skarbnik Jakiego chciał witać Żydów "serią z kałasznikowa". Został "jedynką" na liście PiS do rady Warszawy

Skarbnik Jakiego Michał Szpądrowski wyleciał ze sztabu kandydata na prezydenta Warszawy za antysemicki wpis. Teraz jest jedynką na liście PiS do rady Warszawy.
Skarbnik Jakiego Michał Szpądrowski wyleciał ze sztabu kandydata na prezydenta Warszawy za antysemicki wpis. Teraz jest jedynką na liście PiS do rady Warszawy. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Michał Szpądrowski jest autorem kontrowersyjnego wpisu w mediach społecznościowych, w którym pisał o witaniu Żydów na lotnisku seriami z kałasznikowa. Wyleciał za to ze sztabu Patryka Jakiego, ale lot nie trwał długo. Szpądrowski wylądował na liście PIS do rady miasta Warszawy, i to od razu na pierwszym miejscu.


Michał Szpądrowski zasłynął przede wszystkim jako autor antysemickiego wpisu w mediach społecznościowych. Sztabowiec Patryka Jakiego tłumaczył się potem w mediach grzechami młodości, ale nie przekonał swojego szefa, czyli Patryka Jakiego. Ten, starając się o fotel prezydenta Warszawy, postanowił zadbać o swój wizerunek i złożył karierę Szpandrowskiego w ofierze.
A trzeba przyznać, że w sztabie Jakiego Szpądrowski pełnił nie byle jaką funkcję, bo skarbnika. Jednak nawet pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji nie pomogło i sztabowiec Jakiego wyleciał.

Jednak – trzymając się terminologii lotniczej – lot nie trwał długo, a lądowanie było udane i chyba nawet całkiem przyjemne. Oto Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej odkrył, że Szpądrowski będzie się starał o mandat radnego Warszawy w okręgu Wilanów-Ursynów. Były skarbnik Jakiego jest "jedynką" na liście Prawa i Sprawiedliwości.

"A nie mówiliśmy, że skarbnik kampanii Patryka Jakiego znany ze skandalicznych wpisów o strzelaniu do 'żydków' zostanie przez PiS doceniony?" – pyta retorycznie na Twitterze Kierwiński. Rzeczywiście, kariera Szpądrowskiego zdaje się dopiero teraz nabierać tempa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...