Ten sondaż mocno uderza w PiS. Prezydent i premier mają coraz więcej do nadrobienia

Mateusz Morawiecki ma najgorsze notowania w sondażach odkąd został premierem.
Mateusz Morawiecki ma najgorsze notowania w sondażach odkąd został premierem. Fot. Robert Wozniak / Agencja Gazeta
IBRiS zbadał nastroje Polaków i zadał im pytanie, "jak oceniają działalność" prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Rezultat jest dla nich niby pozytywny, bo obaj politycy osiągnęli wynik powyżej 40 proc. zadowolonych respondentów. Jak podaje jednak "Rzeczpospolita", jest jeden haczyk, który może ich poważnie zaniepokoić.


Dziennik "Rzeczpospolita" podaje najnowsze wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS. Wychodzi z niego, że 43 proc. Polaków pozytywnie ocenia działanie prezydenta Andrzeja Dudy. Punkt więcej uzyskał Mateusz Morawiecki (44 proc.). Wynik obu polityków jest pozytywny, jest jednak jedno ale.

Duda i Morawiecki zaliczyli spory spadek zaufania i poparcia przez ostatnie kilka miesięcy. Coraz mniej osób pozytywnie ocenia ich działania i przybywa tych, którzy mają negatywną (źle, bardzo źle) opinię na temat obu polityków PiS. Obecnie jest ich ponad 51 proc.

Szczególnie Mateusz Morawiecki "oberwał" najmocniej. Tak niskich notowań nie miał odkąd został premierem. Na obu politykach odbiły się wakacje oraz początek kampanii. Duda podpadł na pewno ostatnimi wydarzeniami. Słabo oceniana wizyta zagraniczna w Australii czy ostatnie negatywne wypowiedzi na temat Unii Europejskiej z pewnością nie przysporzyły mu sympatyków.


Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...