"Jego wypowiedź była niedojrzała i smutna". Duda sprowadzony do parteru przez Morawieckiego seniora

Ojciec premiera krytykuje prezydenta za słowa o Unii Europejskiej.
Ojciec premiera krytykuje prezydenta za słowa o Unii Europejskiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po słowach o Unii Europejskiej jak "wyimaginowanej wspólnocie" na Andrzeja Dudę wylała się fala krytyki. Ale z tej strony ciosu sie nie spodziewał. Ojciec premiera – Kornel Morawiecki – skrytykował prezydenta na łamach "Super Expressu".


– Wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy była niedojrzała i smutna. To był wielki błąd prezydenta, że w taki sposób powiedział o Unii Europejskiej – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" marszałek senior Kornel Morawiecki. Ojciec premiera stwierdził również, że prezydent kraju znajdującego sie w Unii Europejskiej nie może lekceważyć tej wielkiej wspólnoty.

– Unia to nie jest wyimaginowana wspólnota, tylko ona dała nam sztukę, kulturę, edukację, demokrację, tolerancję. To jest wspólnota ducha, wspólnota odwagi, to nasza Europa. To był wielki błąd, co prezydent powiedział o Unii. Andrzej Duda popełnił fałsz rzeczywistości, mówi tak, jakby nie widział, czym jest europejska wspólnota – dodał Morawiecki.

Słowa Andrzeja Dudy na temat Unii padły podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska. I od tego się zaczęło. Po kolei głos w tej sprawie zabierali kolejni politycy. Duda "burę" otrzymał m.in. od Aleksandra Kwaśniewskiego i od Fransa Timmermansa.

Źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...