"On nie nadaje się na prezydenta". Staniszkis miażdży Dudę po "wyimaginowanej wspólnocie"

Prof. Jadwiga Staniszkis skomentowała słowa Andrzeja Dudy o wymiaginowanej wspólnocie.
Prof. Jadwiga Staniszkis skomentowała słowa Andrzeja Dudy o wymiaginowanej wspólnocie. fot. Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
Wypowiedź Andrzeja Dudy pokazała, że po prostu on się nie nadaje na prezydenta. To byłaby tragedia dla Polski, gdyby wygrał drugą kadencję – komentuje prof. Jadwiga Staniszkis słowa prezydenta o wyimaginowanej wspólnocie, jak nazwał Unię Europejską.

Andrzej Duda słynne już słowa o wyimaginowanej wspólnocie powiedział w Leżajsku w kontekście Unii Europejskiej. Wywołały powszechne oburzenie. – To, co robi prezydent Andrzej Duda, jest niebezpieczne dla Polski. Oby był tylko epizodem w historii. Jarosław Kaczyński w wyborach prezydenckich powinien wystawić kogoś innego. Są tacy politycy w PiS – mówi Jadwiga Staniszkis w rozmowie z Wirtualną Polską.

– W najlepszym przypadku była to z jego strony niezręczność, brak umiejętności precyzyjnego wyrażania się i precyzyjnego myślenia. Ale jeśli tę wypowiedź traktować dosłownie, to ona jest absurdalna, niezwykle szkodliwa i niebezpieczna – dodaje.

Zdaniem Staniszkis Duda wie, że jest obserwowany na Zachodzie, dlatego właśnie "w tak infantylny i dziecinny sposób się buntuje i odgraża". – Kompletnie nie rozumie, czym jest Zachód, nie potrafi zdefiniować naszych interesów jako kraju – tłumaczy Staniszkis zachowanie prezydenta.

Jadwiga Staniszkis – niegdyś popierająca PiS – jest bardzo krytyczna wobec polityki dobrej zmiany. Ostro krytykowała zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i prezydenta Andrzeja Dudę. W niedawnej rozmowie w TVN24 powiedziała, że Trybunał Stanu dla niego jest nieuchronny.


źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"