gettys images / materiały prasowe London Olimpics 2012

Już dzisiaj o godzinie 22 polskiego czasu rozpocznie się kolejna tegoroczna wielka impreza sportowa. Chodzi oczywiście o Igrzyska Olimpijskie w Londynie, gdzie do 12 sierpnia zmagać będzie się blisko 10,5 tysiąca sportowców.

REKLAMA
Igrzyska to największa impreza sportowa na świecie. Tegoroczną otworzy sama królowa Elżbieta II. Będzie to początek dwutygodniowego święta sportu. Ceremonia otwarcia będzie trwała trzy godziny, z której ważnym elementem będzie defilada sportowców. Polaków poprowadzi Agnieszka Radwańska. Nasz kraj będzie reprezentowały 218 sportowców, którzy wezmą udział w 22 z 26 dyscyplin.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie bohaterem kulminacyjnej części otwarcia, czyli zapalenia znicza. Bukmacherzy są zgodni, że największe szanse ma pięciokrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Steve Redgrave, ale w tym przypadku nie można wykluczyć niespodzianki CZYTAJ WIĘCEJ


źródło: TVN24.pl

I choć oficjalne otwarcie jest dopiero dzisiaj, olimpijskie zmagania możemy śledzić już od czwartku. To właśnie wtedy rozpoczęły się pierwsze mecze piłkarzy.

Sportowcy rywalizować będą na 34 obiektach. Główna arena to mogący pomieścić 80 tys. widzów Stadion Olimpijski. Na nim odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk oraz startować będą lekkoatleci.


źródło: TVN24.pl