NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Na dole Porsche 911 GT3 RS. Na górze Łukasz Czepiela. Tak, ten w samolocie do góry nogami.
  Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce

  Jeździłem już na różnych torach, różnymi autami, podczas różnych szkoleń, ale to jedno jest wyjątkowe i dotychczas zdecydowanie najlepsze. Porsche Masters to jednocześnie motoryzacyjny raj i piekło. Raj, bo obcujesz z niesamowitymi samochodami i uczysz się nimi jeździć tak, jak zostały do tego stworzone. Piekło, bo wcale nie jest łatwo.

 • Nowe Audi S7 prezentuje się zjawiskowo. Jest tylko jedno ale.
  To jedno z najbardziej zaskakujących aut ostatnich czasów. Wszystko przez jeden szczegół

  Czarne, sportowe, eleganckie, luksusowe, komfortowe i mimo wszystko nawet oszczędne. Takie jest nowe Audi S7 – mój ulubiony model tego producenta w najnowszej, usportowionej odsłonie. Jest tylko jeden szkopuł, w który aż ciężko było mi uwierzyć w aucie tej klasy.

 • Volkswagen Grand California to jeżdżący dom na kółkach.
  Mój pierwszy raz z... kamperem. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  Nigdy nie sądziłem, że powiem to akurat w kontekście takiego auta. To najbardziej skomplikowany samochód, z jakim miałem do czynienia. Zanim dostałem do niego kluczyki, przez kilkanaście minut tłumaczono mi, jak go właściwie obsługiwać. I dzięki Bogu, bo inaczej straciłbym sporo czasu na wertowaniu instrukcji gdzieś pośrodku lasu. A to dlatego, że Volkswagen Grand California ma aż tyle opcji, którymi mniej lub bardziej rozpieszcza użytkowników. Oto mój pierwszy raz z wyjątkowym kamperem.

 • Kolejki i tłumy na szkolnych korytarzach po reformie edukacji.
  #KorytarzChallenge. Pokaż wszystkim swoją przerwę. Szukamy najbardziej zatłoczonej szkoły

  Oto bardzo brutalnie zwizualizowała się reforma edukacji. Te zdjęcia wyglądają jak żart, ale to obecna rzeczywistość tysięcy polskich uczniów. Można się śmiać i żartować, ale tak zatłoczone korytarze mogą być po prostu... niebezpieczne. Dlatego ruszamy z akcją #KorytarzChallenge, by stworzyć galerię tego, jak wyglądają przerwy szkolne w całej Polsce. Czekamy na zdjęcia z Waszej szkoły.

 • Nowe BMW X7 jest... ogromne.
  Wielki i niemal idealny. BMW znowu ma w nosie narzekaczy i pokazuje nowego kolosa

  – Że jaki samochód będziesz miał na testach? – zapytał zaskoczony znajomy. To jego reakcja, gdy usłyszał o BMW X7. To auto, którego nigdy wcześniej na drogach nie mogliście widzieć. Największy SUV w gamie i jeden z największych na rynku. A do tego jest wręcz obrzydliwie luksusowy i komfortowy. Me gusta.

 • Widok na Amazonię z lotu ptaka. Tutaj jeszcze nic nie płonie.
  35 zdjęć z Amazonii sprzed pożarów. Zobaczysz, co dokładnie płonie i jak wygląda tam życie

  Gigantyczne pożary w Amazonii, choć z opóźnieniem, przebijają się w końcu do świadomości świata. W tym tekście pokażemy Wam jednak nie obrazki z Amazonii przeżartej ogniem, a to, co właściwie tam płonie. Oto 35 zdjęć z prywatnego archiwum jednego z naszych czytelników, który spędził tam kilka tygodni na długo przed pożarami. A na końcu bonusowo jeden krótki filmik.

 • To już kolejna odsłona designu naTemat.pl.
  Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu

  Dosłownie w tym momencie debiutuje najnowsza, bo już czwarta, odsłona serwisu naTemat.pl. To efekt kilkumiesięcznych prac, które pochłaniały nas w ostatnim czasie. I z ich efektu jesteśmy naprawdę dumni. Zmieniło się naprawdę sporo. A na wersji mobilnej przygotowaliśmy dla Was prawdziwą perełkę.

 • Nowe Audi R8 w kolorze Riviera Blue. Choć generalnie to po prostu kolor... smerfowy.
  Cieszmy się takimi samochodami, bo niedługo ich już nie będzie. Brutal w smerfowym kolorze

  Nie ma znaczenia, z której strony spojrzysz na ten samochód. Audi R8 z każdej robi równie wielkie wrażenie. A już zwłaszcza w tym smerfowym kolorze. To samochód, którym można "poszpanowac" jak mało którym. I właśnie doczekał się liftingu.

 • Cayenne coupe to najnowsza odsłona popularnego SUV-a od Porsche.
  W końcu! Porsche pokazało nową wersję swojego największego SUV-a. Wygląda zdecydowanie inaczej i... lepiej

  Nigdy nie byłem fanem Porsche Cayenne. Pierwsze generacje tego modelu, które do tej pory widać na ulicach, to po prostu brzydkie dziwolągi. Jakoś takie za duże i nie do końca foremne. Nowe generacje są już ładne i nowoczesne, ale swoimi gabarytami jakoś nie pasują mi do ducha Porsche. Cayenne w wersji coupe to jednak zupełnie inna bajka. Zwłaszcza w takiej wariacji: i mam na myśli zarówno kolor, jak i silnik.

 • Z lewej stara generacja Mercedesa CLA 220 4matic, z prawej nowa.
  Jeśli jesteś młody i jeszcze nie masz dzieci, nie ma dla ciebie lepszego samochodu do wyboru

  Jeśli jesteś młody, nie masz dzieci i szukasz sportowego samochodu, który nie kosztuje „milionów monet”, a wygląda jak wspomniane miliony, to lepszego wyboru nie znajdziesz. Mercedes CLA to świetne coupe premium, które debiutuje w najnowszej odsłonie. Oto kilka wniosków po premierowych jazdach. Zobaczymy, jak nowa generacja ma się do starej, która tłumnie zagościła na polskich ulicach.

O sobie

W naTemat jestem od początku, najpierw jako stażysta i reporter, później wydawca i szef wydawców. Aktualnie jestem redaktorem naczelnym i dyrektorem operacyjnym Grupy naTemat. Na co dzień zarządzam redakcją i odpowiadam za rozwój Grupy naTemat. Czasami piszę, ale nie tak często, jakbym chciał. Po godzinach prowadzę również nasz dział Moto.

Napisz do autora: michal.mankowski@natemat.pl