NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Grupa naTemat po raz pierwszy wśród 20. najpopularniejszych stron w całym polskim internecie

  W ostatnich miesiącach kilkukrotnie pobiliśmy nasze rekordy oglądalności, ale to, co wydarzyło się w czerwcu tego roku napawa nas szczególną dumą. Grupa naTemat jest wśród 20 najpopularniejszych stron czytanych mobilnie w polskim internecie w ogóle – bez podziału na jakiejkolwiek kategorie tematyczne.

 • BMW i8 Roadster to auto stworzone na słoneczne dni.
  6 typów reakcji ludzi na ten kosmiczny samochód. Przekleństwa z zachwytu można czytać z ruchu warg

  Nie jest ani najszybsze, ani najmocniejsze. Nie można go nazwać także najbardziej sportowym. Do miana wygodnego też mu daleko. A mimo wszystko BMW i8 Roadster to jeden z najciekawszych i najfajniejszych samochodów, jakim kiedykolwiek jeździłem. Idealne do mniej lub bardziej śpiesznego pokonywania kilometrów. Zwłaszcza przy temperaturach, jakie serwuje nam w tym roku lato.

 • Tak prezentuje się nowe Audi SQ8. I francuska krowa.
  To tekst o krowie, ale nie tej na pierwszym planie. Oto wielki SUV, który wygląda i prowadzi się jak kombi

  Jest wiele przesłanek, by o Audi SQ8 mówić per "wielka krowa". W końcu to przestronny, ponad 2-tonowy SUV sygnowany najwyższą cyferką w ich gamie modelowej. W rzeczywistości jednak najnowsza (usportowiona) odsłona tego samochodu nie sprawia wrażenia ani wielkiej, ani ociężałej.

 • Jazda w kontrolowanym poślizgu to jedno z ćwiczeń podczas szkolenia.
  Takie szkolenie zgasi każdego cwaniaka za kółkiem. Przydałoby się większości kierowców

  Nie pamiętam, kiedy ostatnio wszyscy byli w czymś tak zgodni. BMW M2 Competition to absolutna petarda i najlepsza bawarska zabawka na torze wyścigowym. Przekonała się o tym grupa dziennikarzy z Polski, która uczestniczyła w BMW Driving Experience na torze Silesia Ring. I uwaga, teraz najlepsze, dokładnie taki sam program może wykupić sobie każdy kierowca. Trzeba tylko (niemało) zapłacić.

 • Stawka ZUS w 2020 roku będzie jeszcze wyższa.
  "Czuję się dymany". Nowe pomysł PiS i stawki ZUS to splunięcie w twarz młodym, przedsiębiorczym Polakom

  Wiem, że to zdjęcie to graficzny dramat. Zupełnie realnym dramatem jest jednak to, co niedługo czeka polskich przedsiębiorców. I to kolejny rok z rzędu. ZUS właśnie podał oficjalne stawki składek na 2020 rok, a rząd odpalił swój nowy podatkowy pomysł. Jest źle, a przedsiębiorczym Polakom pozostaje jedynie zbieranie szczęki z biurka i uderzanie głową w ścianę. Po raz enty.

 • Audi R8 to auto, które dopiero na torze pokazuje, co naprawdę potrafi.
  Oto największy mit, jeśli chodzi o jazdę supersamochodami na torze wyścigowym

  Są samochody, i są samochody. A później są też tzw. supersamochody. Jednym z nich jest Audi R8, które niedawno przeszło lifting. To raczej kosmetyczne zmiany, a samo auto wciąż jest kosmiczne. Bardzo. Przekonaliśmy się o tym na torze Silesia Ring podczas eventu "sportcar experience", które Audi – podobnie jak i inne marki – organizuje dla swoich klientów.

 • BMW M5 Competition tylko z pozoru wygląda niepozornie.
  Jak jednym słowem podniecić kilku mężczyzn naraz? BMW znalazło prostą odpowiedź

  Wystarczy powiedzieć BMW M5. Gdy do tego dodacie hasło "Competition", będzie tylko lepiej. To znaczy gorzej, bo wtedy emocje sięgną zenitu. BMW M5 to jeden z tych samochodów, za którym ciągnie się legenda. To mokry sen "sebixów z osiedla", ale i obiekt pożądania bądź uznania już starszych i dojrzalszych kierowców.

 • Nowa Mazda 3 hatchback w swoim flagowym kolorze soul red.
  Jeśli lubisz rzeczy ładne, nowa Mazda 3 ci się spodoba. Plotki nie kłamały

  Odkąd po raz pierwszy pokazano nową Mazdę 3 słyszałem o niej sporo dobrego. Okazja, by przekonać się o tym na własnej skórze przyszła po jakimś czasie. Japończycy zrobili to, w czym od zawsze byli dobrzy. Wypuścili samochód, który wyróżnia się na ulicach. To bardzo zgrabny kompakt, który odrobił pracę domową. Wewnątrz – w końcu – jest tak dobry, jak na zewnątrz. Ja jestem oczarowany. Tylko ta cena…

 • Tak się prezentuje nowy Mercedes klasy A w sedanie.
  Jedna z najtańszych opcji, żeby wejść do świata Mercedesów. 5 faktów o nowym sedanie klasy A

  Gdy Mercedes ogłosił, że będzie produkował ten model, niektórzy stukali się w głowę. Po co komu sedan klasy A, skoro jest przecież bardzo podobne, i dużo ciekawsze (choć mniej praktyczne) CLA – sportowe coupe od tego samego producenta. Ja, jako fan właśnie tej drugiej opcji, z ciekawością postanowiłem sprawdzić to osobiście. I co? Spore zaskoczenie, bo jest i ładnie, i praktycznie. Oto 5 najmocniejszych obserwacji po tygodniu z tym samochodem.

 • Premiera nowego Porsche 911 Carrera to zawsze wielkie wydarzenie w świecie motoryzacji.
  To zawsze jeden z najtrudniejszych projektów w motoryzacji. Przed wami nowe Porsche 911 Carrera

  Stworzenie nowej 911-tki to jeden z najtrudniejszych projektów nie tylko w Porsche, ale i w całej branży motoryzacyjnej. Jeśli zmieni się za mało, wszyscy powiedzą, że redesign jest do kitu, bo... nic się nie zmieniło. Jeśli z kolei wprowadzi się za dużo nowości, ci sami ludzie stwierdzą, że to za dużo, a 911 Carrera straciła swojego legendarnego ducha i styl. A tego ma bez wątpienia najwięcej ze wszystkich aut, które jeżdżą po świecie.

O sobie

W naTemat jestem od początku, najpierw jako stażysta i reporter, później wydawca i szef wydawców. Aktualnie jestem redaktorem naczelnym i dyrektorem operacyjnym Grupy naTemat. Na co dzień zarządzam redakcją i odpowiadam za rozwój Grupy naTemat. Czasami piszę, ale nie tak często, jakbym chciał. Po godzinach prowadzę również nasz dział Moto.

Napisz do autora: michal.mankowski@natemat.pl