NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Paweł Adamowicz nie żyje. Parę rad dla polityków od zwykłych Polaków.
  To WASZA wina. Co zrobiliście z Polską i Polakami? [list do polityków]

  Dla Polaków to, co wydarzyło się na finale WOŚP w Gdańsku, nie jest niestety szokiem ani zaskoczeniem. Tego, że w pewnym momencie wojny polsko-polskiej komuś stanie się krzywda, można było spodziewać się od dawna. Szokiem i zaskoczeniem jest jednak sposób, w jaki doszło do ataku. Bo oto zwizualizowało się to, w co w codziennej jatce politycznej nikt nie chciał wierzyć. Na oczach wszystkich zabito człowieka.

 • Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP.
  Jurek, zostań! Rezygnowanie z WOŚP to najgłupsza rzecz, jaką możesz teraz zrobić

  Mówisz WOŚP, myślisz Owsiak. Mówisz Owsiak, myślisz WOŚP. To jedno z najbardziej zakorzenionych skojarzeń w umyśle każdego Polaka. Jerzy Owsiak po śmierci Pawła Adamowicza honorowo zrezygnował ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP. Ale nie powinien. Owsiak to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i nikt tego od niego nie oczekiwał. Jurek, zostań! Do końca świata i jeden dzień dłużej.

 • To jedno z niewielu dostępnych zdjęć Martyny Wojciechowskiej (z prawej).
  Zobaczyłem oficjalne obowiązki "aniołka Glapińskiego". Dopiero teraz widać bezczelność całej sprawy

  Mówi się, że Martyna Wojciechowska zarabia w NBP 65 tysięcy złotych miesięcznie. "Mówi się", ponieważ kadrowa Narodowego Banku Polskiego na dziwnej konferencji temu zaprzeczyła, ale jednocześnie nie chciała powiedzieć, ile wynosi pensja mitycznych już "aniołków prezesa". W całej sprawie zapomina się jednak o jednej rzeczy, która wynosi ją na wyżyny absurdu i bezczelności.

 • Range Rover Sport w wersji PHEV to hybrydowa odsłona tego giganta.
  Godzina w tym aucie i porzucisz swoje marzenia o wielkim SUV-ie innych marek

  Wyobraź sobie największy samochód osobowy, jaki widziałeś w ostatnim czasie. Już? No to wiedz, że ten niemal na pewno będzie większy. Range Rover Sport jest pięknym olbrzymem, przy którym nawet na potężne Audi Q7 patrzy się z góry. Jest ogromny, elegancki, a jednocześnie dość rzadki. Te trzy cechy sprawiają, że... aż chce się go mieć. Nawet kosztem popularniejszych marek.

 • BMW 840d to jedno z najnowszych dzieci BMW.
  Jedno kliknięcie i to BMW potrafi samo automatycznie cofnąć się o 50 metrów. Raj na parkingach

  To jedna z tych premier, która jest inna niż wszystkie. BMW serii 8 to nie po prostu kolejna generacja masowego modelu. "Ósemka" to zupełnie nowy samochód, do widoku którego na polskich ulicach nie mogliśmy się przyzwyczaić. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Poprzednio jej produkcja zakończyła się niemal równo 20 lat temu.

 • Do ruchu lewostronnego trzeba się przyzwyczaić. Na początku jest... bardzo dziwnie.
  Dlaczego w Australii widziałem aż tyle martwych kangurów? Koniec świata dosłownie i w przenośni

  Pięć dni, około 2500 przejechanych kilometrów i... setki martwych kangurów przy drogach. Australia zaskoczyła mnie pod wieloma względami. I wcale nie dlatego, że jeździ się tam po lewej stronie, choć i do tego trzeba się przyzwyczaić. Oto, jak trafiliśmy dosłownie i w przenośni na drugi koniec świata.

 • Audi A6 Avant to kombi w dieslu, które dla jednych będzie nudne, dla innych okaże się autem marzeń.
  Tak, to jest nudne, rodzinne kombi w dieslu, które chciałbym mieć. I tylko jeden powód ostudza zapał

  Kombi to ten typ samochodu, który na chwilę obecną w teorii jest całkowicie poza moimi potrzebami i chęcią posiadania. Dlatego tym bardziej sam jestem zdziwiony, że po kilku dniach testu z nowym Audi A6 Avant mogę śmiało powiedzieć: tak, to jest rodzinny kombiak w dieslu, którego chciałbym mieć. Czy zgrzeszę, jeśli powiem, ze wersja „z paką” podoba mi się bardziej niż limuzynowaty sedan? Oto kilka powodów, dla których warto się nim zainteresować i jeden, by tego nie robić.

 • Ambasador USA Georgette Mosbacher napisała list do polskich władz.
  Polaków powinien ogarnąć smutek po przeczytaniu listu ambasador USA o TVN. To pokazuje, ile dziś znaczy Polska

  Smutno mi się zrobiło, gdy przeczytałem list ambasador USA do ministra Moraweickiego. Jeśli już przewijacie do komentarzy, żeby napisać "Mańkowski nieuk pomylił ministra z premierem, a do tego zrobił literówkę w jego nazwisku", wstrzymajcie się na sekundę. Bo właśnie w ten sposób ambasador USA w Polsce zaczęła swoją korespondencję do polskich władz.

 • Billboard NASDAQ to największy pojedynczy baner reklamowy na Times Square.
  Polska jest tak fajna, że na 100-lecie wynajęliśmy największy baner na Times Square, by powiedzieć o tym światu

  Długo zastanawialiśmy się, jak uczcić tę wyjątkową i okrągłą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wbrew temu, co może się wielu osobom wydawać, Polska jest świetnym krajem, dlatego postanowiliśmy przypomnieć o tym Polakom, a jednocześnie powiedzieć to... całemu światu. Specjalnie na 100-lecie redakcja naTemat.pl wynajęła największy pojedynczy billboard w samiutkim centrum nowojorskiego Times Square, by wyświetlić na nim krótki spot o naszym kraju.

 • Magda Muszyńska-Chafitz od 10 lat mieszka w Nowym Jorku. Na zdjęciu z mężem Robbiem i ich psem. Jest licencjonowaną przewodniczką i autorką bloga Little Town Shoes.
  "Za często krytykujemy Polskę. Nie doceniamy jej". Emigrantka o tym, czego nauczyło ją życie w USA

  Pracowała w finansach, jej kariera pędziła, miała wszystko, czego potrzeba. Pewnego dnia postanowiła to rzucić i przeprowadzić się do Nowego Jorku. Magda Muszyńska-Chafitz od dekady mieszka w "stolicy świata" i choć czuje się bardziej Polką niż Amerykanką, do Polski już raczej nie wróci. Nam opowiada, czego Amerykanie mogliby nauczyć się od Polaków i dlaczego Polacy są zbyt krytyczni wobec swojego kraju.

O sobie

W naTemat jestem od początku, najpierw jako stażysta i reporter, później wydawca i szef wydawców. Aktualnie jestem redaktorem naczelnym i dyrektorem operacyjnym Grupy naTemat. Na co dzień zarządzam redakcją i odpowiadam za rozwój Grupy naTemat. Czasami piszę, ale nie tak często, jakbym chciał. Po godzinach prowadzę również nasz dział Moto.

Napisz do autora: michal.mankowski@natemat.pl