NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • GDDKiA naprawdę chce usunąć trzy billboardy za Sieradzem. Wysłali nam pismo.
  GDDKiA na wojnie z naszymi "trzema billboardami za Sieradzem". Dostaliśmy kuriozalne pismo

  "Trzy billboardy za Sieradzem" – jak ochrzcili je internauci – to profrekwencyjna kampania społeczna redakcji naTemat. Gdy okazało się, o co w tym wszystkim chodzi, państwowy urząd zażądał ich natychmiastowego usunięcia. Właśnie dostaliśmy od GDDKiA oficjalne pismo w tej sprawie. Jest zabawnie, ale to śmiech przez łzy.

 • Tak wygląda ostatni z trzech billboardów pod Sieradzem.
  Państwowy urząd chce usunąć billboardy naTemat o wyborach. Przez 3 tygodnie nikomu nie przeszkadzały

  Przyznamy szczerze, że takiego obrotu naszej kampanii społecznej się nie spodziewaliśmy. Gdy ujawniliśmy, że za "Trzema billboardami za Sieradzem" stoi redakcja naTemat, a sama akcja ma społeczny wymiar profrekwencyjny, okazało się, że przeszkadza ona rządowej agencji.

 • Na trasie S8 pomiędzy Łodzią a Wrocławiem postawiliśmy trzy banery.
  To my postawiliśmy "Trzy billboardy za Sieradzem". Zrobiliśmy to z jednego powodu

  Od samego początku wiedzieliśmy, że znowu chcemy postawić na billboardy. Chwilę zajęło nam jednak wymyślenie, co i w jaki sposób powiemy Polakom. Cel był jeden: zrobić trochę zamieszania w internecie i skłonić do chociaż małej refleksji. To my stoimy za akcją, którą sami internauci okrzyknęli "Trzy billboardy za Sieradzem". Dziś możemy ujawnić, o co w niej chodzi.

 • Reportaż naTemat nominowany do nagrody Grand Video Awards
  Reportaż naTemat o księdzu-pedofilu nominowany do nagrody Grand Video Awards

  Takie newsy cieszą najbardziej. Jeden z wideoreportaży naTemat został nominowany do prestiżowej nagrody Grand Video Awards. Spośród 700 zgłoszeń ostatecznie wyłoniono 57 najlepszych podzielonych na 10 kategorii tematycznych. Na pierwszym miejscu wśród czołowej piątki z sekcji "Publicystyka i wideorozmowa" znajduje się nasz reportaż o miejscowości Tylawa i tym, co dzieje się tam 15 lat po skazaniu księdza-pedofila.

 • Na dole Porsche 911 GT3 RS. Na górze Łukasz Czepiela. Tak, ten w samolocie do góry nogami.
  Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce

  Jeździłem już na różnych torach, różnymi autami, podczas różnych szkoleń, ale to jedno jest wyjątkowe i dotychczas zdecydowanie najlepsze. Porsche Masters to jednocześnie motoryzacyjny raj i piekło. Raj, bo obcujesz z niesamowitymi samochodami i uczysz się nimi jeździć tak, jak zostały do tego stworzone. Piekło, bo wcale nie jest łatwo.

 • Nowe Audi S7 prezentuje się zjawiskowo. Jest tylko jedno ale.
  To jedno z najbardziej zaskakujących aut ostatnich czasów. Wszystko przez jeden szczegół

  Czarne, sportowe, eleganckie, luksusowe, komfortowe i mimo wszystko nawet oszczędne. Takie jest nowe Audi S7 – mój ulubiony model tego producenta w najnowszej, usportowionej odsłonie. Jest tylko jeden szkopuł, w który aż ciężko było mi uwierzyć w aucie tej klasy.

 • Volkswagen Grand California to jeżdżący dom na kółkach.
  Mój pierwszy raz z... kamperem. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  Nigdy nie sądziłem, że powiem to akurat w kontekście takiego auta. To najbardziej skomplikowany samochód, z jakim miałem do czynienia. Zanim dostałem do niego kluczyki, przez kilkanaście minut tłumaczono mi, jak go właściwie obsługiwać. I dzięki Bogu, bo inaczej straciłbym sporo czasu na wertowaniu instrukcji gdzieś pośrodku lasu. A to dlatego, że Volkswagen Grand California ma aż tyle opcji, którymi mniej lub bardziej rozpieszcza użytkowników. Oto mój pierwszy raz z wyjątkowym kamperem.

 • Kolejki i tłumy na szkolnych korytarzach po reformie edukacji.
  #KorytarzChallenge. Pokaż wszystkim swoją przerwę. Szukamy najbardziej zatłoczonej szkoły

  Oto bardzo brutalnie zwizualizowała się reforma edukacji. Te zdjęcia wyglądają jak żart, ale to obecna rzeczywistość tysięcy polskich uczniów. Można się śmiać i żartować, ale tak zatłoczone korytarze mogą być po prostu... niebezpieczne. Dlatego ruszamy z akcją #KorytarzChallenge, by stworzyć galerię tego, jak wyglądają przerwy szkolne w całej Polsce. Czekamy na zdjęcia z Waszej szkoły.

 • Nowe BMW X7 jest... ogromne.
  Wielki i niemal idealny. BMW znowu ma w nosie narzekaczy i pokazuje nowego kolosa

  – Że jaki samochód będziesz miał na testach? – zapytał zaskoczony znajomy. To jego reakcja, gdy usłyszał o BMW X7. To auto, którego nigdy wcześniej na drogach nie mogliście widzieć. Największy SUV w gamie i jeden z największych na rynku. A do tego jest wręcz obrzydliwie luksusowy i komfortowy. Me gusta.

 • Widok na Amazonię z lotu ptaka. Tutaj jeszcze nic nie płonie.
  35 zdjęć z Amazonii sprzed pożarów. Zobaczysz, co dokładnie płonie i jak wygląda tam życie

  Gigantyczne pożary w Amazonii, choć z opóźnieniem, przebijają się w końcu do świadomości świata. W tym tekście pokażemy Wam jednak nie obrazki z Amazonii przeżartej ogniem, a to, co właściwie tam płonie. Oto 35 zdjęć z prywatnego archiwum jednego z naszych czytelników, który spędził tam kilka tygodni na długo przed pożarami. A na końcu bonusowo jeden krótki filmik.

O sobie

W naTemat jestem od początku, najpierw jako stażysta i reporter, później wydawca i szef wydawców. Aktualnie jestem redaktorem naczelnym i dyrektorem operacyjnym Grupy naTemat. Na co dzień zarządzam redakcją i odpowiadam za rozwój Grupy naTemat. Czasami piszę, ale nie tak często, jakbym chciał. Po godzinach prowadzę również nasz dział Moto.

Napisz do autora: michal.mankowski@natemat.pl