Dlaczego padło na Yusaku Maezawę? To z niego SpaceX zrobi pierwszego kosmicznego turystę

To Yusaku Maezawa będzie pierwszym kosmicznym turystą, którego w kosmos wyśle SpaceX Elona Muska.
To Yusaku Maezawa będzie pierwszym kosmicznym turystą, którego w kosmos wyśle SpaceX Elona Muska. Fot. YouTube.com
Szef firmy SpaceX Elon Musk ogłosił wreszcie, kim będzie pierwszy "kosmiczny turysta", którego konstruowana wciąż Big Falcon Rocket do roku 2023 zabierze na wycieczkę dookoła Księżyca. Tym odpowiednio bogatym, zdrowym i wysportowanym szczęściarzem okazuje się Yusaku Maezawa.


Kim jest ten Japończyk? W Kraju Kwitnącej Wiśni to sława. Yusaku Maezawa ma dziś 42 lata i przedstawia się jako rockman, kolekcjoner sztuki i biznesmen. Maezawa jest właścicielem jednej z największych japońskich firm branży modowej. Jego majątek w ubiegłym roku wyliczono na około 3 mld dolarów.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1717&v=zu7WJD8vpAQ
Jednak nie tylko pieniądze zadecydowały o tym, że to właśnie Yusaku Maezawa przekonał SpaceX, iż jest najlepszym kandydatem na pierwszego w historii kosmicznego turystę. Kilkaset tysięcy dolarów za miejsce w Big Falcon Rocket mogłoby zapłacić wielu bogaczy z całego świata. Jednak ta podróż będzie tak wymagająca i niebezpieczna, że od zasobności portfela ważniejsza była kondycja i odpowiednia mentalność.

Jak wspomniano, Elon Musk obiecał wysłać Yusaku Maezawę w kosmos do 2023 roku. Japoński miliarder nie zamierza jednak podróżować sam. Na pokładzie rakiety ma być jeszcze miejsce dla kilku innych osób, więc Maezawa zamierza znaleźć od sześciu o ośmiu artystów, którym postawi tę kosmiczną wycieczkę. SpaceX planuje, że lot dookoła Ksieżyca potrwa około pięciu dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji