Przykre zachowanie Trumpa. "Pochwalił się”, w jaki sposób podpisał porozumienie z Dudą

Andrzej Duda nie dostał nawet krzesła do parafowania umowy.
Andrzej Duda nie dostał nawet krzesła do parafowania umowy. Fot. Twitter / @realDonaldTrump
Deklaracja o współpracy, którą podpisali Andrzej Duda i Donald Trump, to najważniejszy punkt wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie. Okolicznościowym zdjęciem na Twitterze pochwalił się amerykański prezydent. I coś tu ewidentnie nie gra.


Duda porozumienie z Trumpem podpisał bowiem… na stojąco. Trump nie zapewnił mu żadnego krzesła czy fotela, a papiery polski prezydent parafował dosłownie na rogu biurka.

"Miło ze strony prezydenta Trumpa, że się trochę przesunął, bo nasz prezydent musiałby dokument podpisać na kolanie" – skomentował złośliwie Paweł Żuchowski z RMF FM, który był obecny na miejscu. "Straszna żenada ze strony Białego Domu" – dodał.
W samym dokumencie znalazło się kilka deklaracji dotyczących dalszego rozwoju handlu oraz zwiększenia współpracy w obronności. Politycy zobowiązali się także do współpracy służb obu państw, odnotowano, że jednymi z największych światowych zagrożeń są terroryzm oraz agresywna polityka Rosji. Podkreślono także potrzebę dywersyfikacji źródeł surowców energetycznych dostarczanych do Polski.

Przypomnijmy, że sama wizyta była pełna zaskakujących momentów. Już w trakcie powitania Duda nie wiedział, gdzie się ustawić, a później okazało się, że Polska jest gotowa wyłożyć "ogromne nakłady" na obecność wojsk USA w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...