"Fort Trump" to żadna nowość. Pomysł na taką bazę wojskową powstał rok temu – w głowie satyryka

Andrzej Duda nie był pierwszy – "Fort Trump" wymyślono już dawno.
Andrzej Duda nie był pierwszy – "Fort Trump" wymyślono już dawno. Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Andrzej Duda wyszedł we wtorek w Białym Domu z propozycją stworzenia w Polsce "Fort Trump". Okazuje się, że taki termin został wymyślony ponad rok temu przez satyryków, którzy tworzą Duffel Blog. Jest to strona, na której znajdują się zmyślone – rodem z ASZdziennika – informacje dotyczące amerykańskiej armii.

W satyrycznym artykule na Duffel Blog czytamy o zmianie nazw baz wojskowych w USA – jedną z propozycji jest między innymi "Fort Trump". Teraz okazuje się, że rzeczywistość dogoniła fikcję. – Mam nadzieję, że razem zbudujemy "Fort Trump" w Polsce – przekonywał bowiem prezydent podczas spotkania z Donaldem Trumpem.

– Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym wspólnie stworzyć stałą bazę amerykańską, którą nazwiemy "Fort Trump" – mówił także poźniej Duda. – Wierzę w to głęboko, że jest to możliwe i jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w polskim interesie, jak i w interesie USA – podkreślał.

Przypomnijmy, że do spotkania Dudy i Trumpa doszło we wtorek. Panowie odbyli m.in. rozmowę w cztery oczy, a już w trakcie konferencji prasowej po spotkaniu prezydent USA stwierdził, że Polska chce przeznaczyć ogromne środki na budowę bazy wojskowej armii amerykańskiej w Polsce.


Warto też odnotować, że na wizję budowy bazy o nazwie "Fort Trump" sam zainteresowany zareagował bardzo entuzjastycznie. Ale głównie z powodu nazwy.

źródło: Duffel Blog
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...