Taki będzie program Biedronia? Jego doradca chce... reglamentacji podróży samolotami

Jaki będzie program partii Roberta Biedronia? Jego doradca Maciej Gdula proponuje m.in. reglamentowanie podróży lotniczych.
Jaki będzie program partii Roberta Biedronia? Jego doradca Maciej Gdula proponuje m.in. reglamentowanie podróży lotniczych. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Robert Biedroń zdradził swoje wielkie polityczne ambicje, ale konsekwentnie milczy na temat choćby minimalnych podstaw programu. Czego należy się spodziewać chyba możemy dowiedzieć się jednak z poglądów ekspertów, których Biedroń zaprosił do współpracy przy tworzeniu partii. A to prawdopodobnie szybko ostudzi zapał potencjalnych wyborców...


Jedną z najważniejszych postaci w nowym projekcie Roberta Biedronia jest dr hab. Maciej Gdula z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Szerszej opinii publicznej jest on znany przede wszystkim z łamów "Krytyki Politycznej". Jednak naprawdę głośno zrobi się o nim zapewne dopiero teraz, po udzieleniu wywiadu "Gazecie Wyborczej".
Jest to bowiem rozmowa momentami wręcz szokująca. Zwłaszcza, gdy wiemy, iż Maciej Gdula jest w gronie ekspertów tworzących nową siłę polityczną. Pal licho, gdy utyskuje on, iż "to jest obrzydliwe, że ktoś za to, że rano fotografuje swoją jajecznicę i wrzuca ją do sieci, dostaje 20 tys".


Niestety, ekspert odpowiedzialny za budowę nowej partii Biedronia zdradza też pomysły na zabranie się za życie zwykłych ludzi. W tym kontekście najbardziej spektakularna z propozycji Macieja Gduli to ta dotycząca wprowadzenia... reglamentacji podróży lotniczych.

– Można na przykład przemyśleć limit na podróże lotnicze – stwierdza człowiek Biedronia. – Żeby nie było tak, że każdy lata tyle, ile ma pieniędzy, tylko każdy ma ileś tam kilometrów do wylatania w roku – dodaje.

Zdaniem Macieja Gduli, koniecznie jest bowiem zbudowanie poczucia, że "wszyscy mamy to samo, wszyscy mamy ograniczenia". – Musimy poszukiwać doświadczenia równości. Ktoś może dostawać 20 kafli za jajecznicę, ale sobie nie poleci – kontynuuje doradca Roberta Biedronia.
Jak informowaliśmy w naTemat.pl, nowy projekt polityczny ustępującego prezydenta Słupska został ogłoszony na początku września. – Jestem nie do zatrzymania, jestem cholernie skuteczny. To ogromna odwaga stanąć naprzeciw gigantów, którzy chcą nas wykosić, ale my się nie damy – stwierdził Robert Biedroń na warszawskiej konferencji prasowej.


I na tym właściwie się skończyło. Nie poznaliśmy ani podstaw ideologicznych, ani programowych nowej partii. Najpopularniejszy polityczny celebryta zapowiedział jedynie powołanie grupy ekspertów – wśród których znalazł się Maciej Gdula – mającej pomóc w wypracowaniu odpowiedniej propozycji dla Polaków.

źródło: "Gazeta Wyborcza"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Duda w tym roku nie stanie na czele Marszu Niepodległości. Rzecznik uciął spekulacje
0 0Kuchciński nadal korzysta z rządowej willi. Powinien się wynieść już dwa tygodnie temu

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych