To jest sposób na wygranie wyborów w Warszawie? W stolicy nagle zaczęła rosnąć liczba wyborców

Zaczyna się zwożenie wyborców do Warszawy?
Zaczyna się zwożenie wyborców do Warszawy? Fot. Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta
Teoretycznie niemożliwe, jednak w praktyce dosyć proste do przeprowadzenia. Jak informuje "Rzeczpospolita", jeden ze sztabów wyborczych wpadł na pomysł, jak podpompować swój wynik w stolicy podczas najbliższych wyborów samorządowych. Wystarczy zwiększyć ilość lojalnych głosujących i przywieźć ich do miasta w dniu wyborów.


Jak mówi dziennikowi jeden z jego informatorów, jeden ze sztabów wyborczych kandydata na prezydenta Warszawy wpadł na pomysł, jak zgodnie z prawem zwiększyć swoje szansę na wygraną w wyborach. W dniu wyborów pod lokale wyborcze mają być zwiezieni dodatkowi głosujący.

Jak to możliwe? Aby zagłosować w wyborach samorządowych w miejscu innym niż miejsce zameldowania, wystarczy w urzędzie gminy złożyć oświadczenie o tym, że jest się jej stałym mieszkańcem. Po akceptacji wniosku przez urzędnika jesteśmy pełnoprawnymi głosującymi. Wystarczy więc zebrać chętnych, którzy oświadczą, że na stałe zamieszkują stolicę i przywieźć ich do stolicy.

Jak podaje "Rzeczpospolita", w tym roku w Warszawie dopisało się ponad 2200 wyborców, a liczba ta będzie stale rosła.

Nie wiadomo, który sztab wpadł na taki pomysł. My za to polecamy wywiad Michała Gąsiora z Piotrem Guziałem, który tłumaczy, jak będzie wyglądać Warszawa, jeśli wybory wygra Patryk Jaki.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...