Kandydat PiS pochwalił się "zwycięstwem" w sondzie. Głosów było jednak więcej niż czytelników

Tadeusz Zysk pochwalił się zwycięstwem w internetowej sondzie. Problem w tym, że została ona zmanipulowana.
Tadeusz Zysk pochwalił się zwycięstwem w internetowej sondzie. Problem w tym, że została ona zmanipulowana. fot. Łukasz Cynalewski/Agencja Gazeta
Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania, wygrał internetową sondę wyborczą ze swoim głównym kontrkandydatem Jackiem Jaśkowiakiem. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie "drobny" szczegół.


Internautów zapytano, na kogo oddaliby głos w wyborach na prezydenta Poznania. Zysk dostał 38 proc. głosów, a Jaśkowiak 24 proc. Za to w sondażach Jaśkowiak ma przygniatającą przewagę: osiąga nawet 50 proc. głosów, za to jego pisowski rywal... około 20 proc. Zysk pochwalił się już wygraną w internecie, ale ten "sukces" szybko zdementował serwis epoznan.pl, na którym zamieszczono sondę.

"Zdecydowana większość głosów oddanych w cytowanej sondzie to głosy oddane w wyniku obejścia naszych zabezpieczeń jednokrotnego głosowania. Głosy oddane w nieuczciwy sposób działały pozytywnie także na wynik Pana poparcia – głosów Pana popierających było więcej niż news ten miał łącznie czytelników" – napisał redaktor naczelny epoznan.pl Witold Kundzewicz.

Kundzewicz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" powiedział też, że sonda była zabezpieczona blokadą na pliki cookie. Jeśli ktoś oddał głos, nie mógł zrobić tego jeszcze raz. Jednak blokadę można obejść, usuwając pliki cookie z komputera. – Uważałem, że skoro Tadeusz Zysk na Facebooku chwali się wynikami tej sondy, co do których mamy pewność, że są zmanipulowane, to należy sondę usunąć i wyjaśnić przyczyny – powiedział Kundzewicz.


Tadeusz Zysk jest znanym poznańskim przedsiębiorcą. W 1993 roku założył wydawnictwo Zysk i S-ka, które osiągnęło znaczącą pozycję na polskim rynku. W 2017 ogłosił, że będzie startował w wyborach na prezydenta Poznania. W kwietniu 2018 r. ogłoszono go kandydatem Zjednoczonej Prawicy.

Zysk chce rzucić wyzwanie Jackowi Jaśkowiakowi, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych prezydentów w kraju. Znany jest z ostrej krytyki dobrej zmiany i wspierania środowisk LGBT i marszów opozycji.

źródło: epoznan.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki