Duda pod wielkim wrażeniem siatkarzy. Na gorąco po meczu zapowiedział, że będzie nagroda

Andrzej Duda w Masłomiącej cieszy się z sukcesu polskich siatkarzy.
Andrzej Duda w Masłomiącej cieszy się z sukcesu polskich siatkarzy. fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Wielkie narodowe emocje udzieliły się także Andrzejowi Dudzie. Prezydent żywiołowo śledził finałowe zmagania w niewielkiej małopolskiej miejscowości. Pomalował twarz w biało-czerwone barwy, przywdział szalik z napisem "Polska". Na gorąco po zwycięstwie zapowiedział, że możliwe będą odznaczenia dla siatkarzy.


– Muszę na spokojnie przemyśleć sprawę, bo trzeba będzie naszych zawodników w specjalny sposób potraktować. Myślę, że będzie rozważana kwestia odznaczeń państwowych – zadeklarował. O polskich siatkarzach powiedział, że są "top of the top".
Andrzej Duda kibicował siatkarzom w liczącej niewiele ponad 800 mieszkańców wsi Masłomiąca w Małopolsce. "Emocje sięgają zenitu" – pisał na Twitterze. Prezydent oglądał zmagania polskich siatkarzy w towarzystwie strażaków, ich rodzin, oraz innych mieszkańców miejscowości Masłomiąca.

Reprezentacja Polski w imponującym stylu przypieczętowała obronę tytułu mistrzów świata, rozbijając w finałowym meczu Brazylię 3:0. Mistrzowie olimpijscy nie mieli z naszą kadrą żadnych szans. Graczem meczu i całych mistrzostw świata został Bartosz Kurek.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
POLECAMY 0 0"Ostatnio pytali o trolle Ziobry". Uczy WOS-u w podstawówce i tak ocenia świadomość 14-latków
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż