Spanie na paletach między wózkami widłowymi. W takich warunkach w Holandii wegetują polscy pracownicy

W takich warunkach wegetują Polacy w Holandii.
W takich warunkach wegetują Polacy w Holandii. Fot. facebook.com/oskar.kolodziejski/
Wydawałoby się, że czasy, gdy warunki dla polskich pracowników fizycznych za granicą przypominały obóz pracy, już minęły. Jednak jak widać na nagraniu jednego z pracowników holenderskiej firmy, wcale tak nie jest. W rozmowie z holenderskimi mediami pracodawca tłumaczył, że to co widać na filmie, to tylko tymczasowe rozwiązanie.


Nagranie jednego z polskich pracowników zostało umieszczone na Facebooku. – Taką mamy fajną lokację, Axidus (holenderska agencja – red.) nam zapewnił. 15 godzin dziennie, a potem spanie w takich warunkach. Proszę bardzo, materacyki, paleciki. Warunki pierwsza klasa, jak w Marriottcie, gorzej niż bydło. Polecam Axidus –  komentuje autor nagrania.
Na nagraniu widać halę przemysłową, w której między sprzętem widać kilkudziesięciu pracowników z Europy Wschodniej koczujących na prowizorycznych materacach ułożonych na paletach.

Sprawą zajął się holenderski portal ad.nl, który zwrócił się z prośbą o komentarz do agencji pracy Axidus. W przesłanym do redakcji oświadczeniu pracodawca tłumaczy, że sytuacja jest tymczasowa i jest wynikiem braku miejsc w hotelach, z którymi współpracuje agencja.

Nie wiadomo jednak, kiedy "sytuacja tymczasowa" się zakończy i pracownicy zatrudnieni za pośrednictwem holenderskiej agencji pracy zostaną zakwaterowani w lepszych warunkach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu