Duda "śmieszkuje" po spotkaniu z siatkarzami. Skomentował zdjęcie z Bartoszem Kurkiem

Andrzej Duda wręczył polskim mistrzom świata w siatkówce państwowe odznaczenia.
Andrzej Duda wręczył polskim mistrzom świata w siatkówce państwowe odznaczenia. fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Andrzej Duda spotkał się z naszymi mistrzami świata w siatkówce. Tak jak zapowiedział, uhonorował ich oraz członków sztabu szkoleniowego odznaczeniami państwowymi. Nie zabrakło też odrobiny humoru: prezydent żartobliwie skomentował swoje zdjęcie z Bartoszem Kurkiem, uznanym za najlepszego gracza bułgarsko-włoskiego turnieju.


Prezydent pokazał na Twitterze kilka zdjęć z siatkarzami. To z Kurkiem skomentował: "Z jego wysokością Bartoszem Kurkiem". Andrzej Duda odniósł się w ten sposób do różnicy wzrostu, bardzo widocznej na fotografii.
Bartosz Kurek, uznany za MVP turnieju, dostał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Dawid Konarski, Michał Kubiak, Paweł Zatorski, Mariusz Szyszko i Jan Sochal. Złoty Krzyż Zasługi dostali Michał Gogol, Robert Kaźmierczak, Bartosz Kwolek, Sebastian Pawlik, Tomasz Pieczko, Damian Schulz, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Hubert Tomaszewski i Damian Wojtaszek.

– Muszę powiedzieć, że to niezwykle wzruszający moment. Cieszę się ogromnie, że ten Mazurek Dąbrowskiego takim radosnym, mocnym rytmem obudził nas wszystkich w ten październikowy, trochę pochmurny, ale bardzo dla nas radosny poranek – powiedział Andrzej Duda, witając siatkarzy w Pałacu Prezydenckim.

Duda oglądał mecz w Masłomiącej
Andrzej Duda już na gorąco po finałowym meczu zapowiedział, że siatkarze zostaną uhonorowani za swój wielki sukces. Śledził mecz z Brazylią z twarzą pomalowaną w biało-czerwone barwy, ubrany w szalik z napisem "Polska".


Prezydent kibicował siatkarzom w liczącej niewiele ponad 800 mieszkańców wsi Masłomiąca w Małopolsce. "Emocje sięgają zenitu" – pisał na Twitterze. Prezydent oglądał zmagania polskich siatkarzy w towarzystwie strażaków, ich rodzin oraz innych mieszkańców miejscowości.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu