Niewyobrażalne chamstwo kandydata PiS na burmistrza. Twierdzi, że głosi "propatriotyczne" poglądy

Wiesław Bruzgo, kandydat PiS na burmistrza Suchowoli "wsławił" się wulgarnymi wpisami, obrażającymi znanych ludzi.
Wiesław Bruzgo, kandydat PiS na burmistrza Suchowoli "wsławił" się wulgarnymi wpisami, obrażającymi znanych ludzi. fot. screen/YouTube/SokółkaTV
"Pie***lony czerwony śmieć" – tak napisał o Lechu Wałęsie Wiesław Bruzgo, kandydat PiS na burmistrza Suchowoli w województwie podlaskim. Na swoim koncie ma inne liczne wulgarne wpisy obrażające postaci życia publicznego nie tylko w Polsce. Gdy dziennikarka poprosiła go o wytłumaczenie się z tych słów, nazwał ją "niemieckiem ścierwem".


Nie ma sensu przytaczać wszystkich obraźliwych słów Bruzgo. Poprzestańmy tylko na kilku przykładach. "Co za p***a ta zd***a – napisał o Kamili Gasiuk-Pihowicz. "Wredna, fałszywa i sprzedajna k***a" – to słowa o Hillary Clinton.


"Już dwóch z tych bydlaków nie oddycha, ale trzeci ciągle szkodzi Polsce za trzech! Czas najwyższy żeby i ta szumowina się skończyła" – tak wyraził się o opozycjonistach z czasów PRL: Adamie Michniku, Jacku Kuroniu i Bronisławie Geremku.

Więcej można znaleźć w internecie, bo choć Bruzgo skasował wpisy, to w internecie nic nie ginie.

"Wredna, fałszywa i sprzedajna k..." - takiej mowy nienawiści używa w sieci... kandydat PiS na burmistrza Suchowoli....

Opublikowany przez Normalny Białystok Poniedziałek, 1 października 2018
Kandydaturę Bruzgi na burmistrza Suchowoli miał zarejestrować Piotr Rećko, starosta sokólski i szef powiatowego koła PiS – informowała podlaska "Gazeta Współczesna". Dziennikarka zadzwoniła do polityka, by potwierdzić, że wpisy są autentyczne. Ten był wyraźnie zirytowany.

– Zdążyłam tylko przedstawić się i zapytać go, czy z jego poglądami nie bliżej mu do Obozu Narodowo-Radykalnego niż do chrześcijańskiej doktryny PiS. W odpowiedzi usłyszałam, że jestem 'niemieckim ścierwem'. Po czym się rozłączył – relacjonowała "rozmowę" z kandydatem PiS.

"BANDA KUREW I ALFONSÓW" - JĘZYK KANDYDATA PiS NA BURMISTRZA SUCHOWOLI "Pod ścianę z kurwamii, ja chętnie wykonam...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Poniedziałek, 1 października 2018
Później jednak Bruzgo zdecydował się odpowiedzieć pisemnie na jej pytania. Napisał, że jego poglądy "nie są radykalne, a jedynie propatriotyczne, mające na celu zachowanie żywotnych interesów szeroko rozumianych obywateli polskich i utrzymanie ich praw do samostanowienia w mocy". Dodał, że nie obraził dziennikarki, a ta musiała go źle zrozumieć. Ale usunął z Facebooka wulgarne posty.


Zawiadomienie do prokuratury ma złożyć Platforma Obywatelska. "Żądamy od PiS wycofania tej kandydatury z wyborów" – napisał białostocki poseł Robert Tyszkiewicz. W odpowiedzi Rećko już zapewnił, że PiS nie wycofa swojego kandydata i będzie on reprezentował partię w wyborach samorządowych. Dlaczego? Przeprosił za swoje słowa.

Głośno było też o innym kandydacie PiS z powodu jego wulgarnych wypowiedzi. Michał Kordecki chce zostać radnym tej partii w Łowiczu. Ma na swoim koncie między innymi niewybredne wpisy o Żydach, homoseksualistach i Lechu Wałęsie.

"Co to jest pedał? To coś, co musi być mocno naciskane butem" – jeszcze niedawno taki żart na swoim Twitterze opublikował Kordecki. Z jego wpisów można się także dowiedzieć, że Lech Wałęsa to "żałosny staruszek" i "gnojek" a "II wojna światowa to nie była zbrodnia na niewinnym narodzie żydowskim".

źródło: "Gazeta Współczesna"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska