Zdumiewająca logika Brudzińskiego. "Wyjaśnił" w TVP, dlaczego policjanci tak licznie protestowali

Joachim Brudziński powiedział w TVP Info, dlaczego policjanci protestowali.
Joachim Brudziński powiedział w TVP Info, dlaczego policjanci protestowali. screen/TVP Info
Wydawać by się mogło, że policjanci wiedzą, dlaczego zjechali do Warszawy na swoją najliczniejszą demonstrację w historii. Niektórzy z nich zarabiają 2 tys. zł na rękę i właśnie dlatego domagają się natychmiastowych podwyżek. Jednak zgoła inne wytłumaczenie ma ich szef Joachim Brudziński.


Szef MSWiA powiedział coś, czym rozśmieszył do rozpuku wielu internautów. – Za czasów, kiedy wszystkie te postulaty, o które słusznie upominają się związkowcy, były likwidowane, to protestów łącznie było mniej niż ta jedna demonstracja w dniu dzisiejszym – stwierdził Joachim Brudziński na antenie TVP1. Jednak jego wyjaśnienie takiego stanu rzeczy po prostu zdumiewa.
– Dlaczego? Bo polskim policjantom się po prostu poprawiło – powiedział szef MSWiA. Naprawdę.
We wtorek w Warszawie odbyła się prawdopodobnie największa demonstracja służb mundurowych w wolnej Polsce. Chcą natychmiastowych podwyżek oraz waloryzacji świadczeń.
I właśnie dlatego nie tylko policjanci, ale także strażacy i pogranicznicy z całej Polski zjechali do Warszawy. Według różnych szacunków było ich 20-30 tys. Protestowali między innymi pod Pałacem Prezydenckim, gdzie przypomnieli też Andrzejowi Dudzie nazwiska mundurowych poległych na służbie.

Według danych Zarządu Głównego NSZZ Policjantów przeciętna pensja policjanta po przeszkoleniu wynosi 2,4 tys. zł na rękę, kursant natomiast może liczyć co najwyżej na 1939 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...